Düğün takıları düğün parasını çıkarır mı ?

düğün takıları/hediyeleri düğün parasını çıkarır mı ? :)

mesela ortalama bir düğün düşünürsek, kaç kişi tam altın takarsa düğün parası çıkar? :)

not: tam yerine çeyrek altını da düşünebiliriz. bu arada evlendiğim falan yok. merak ettim sadece :)

Tam altin takan cok olmaz hocam. :))

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.09.13 17:51:22)
çıkarır. çıkarması lazım.300-400 kısılık bır dugun yaparsan ve cevren var ise,normal sartlar altında sadece paralarla parasını cıkarman lazım.
ama dedıgım normal bir düğün salonunda standart bir dugun.
ısteklerınıde yazman lazım. dugun nerde olucak yemeklı ıckılımı vs ?
  • tadutadu  (08.09.13 17:51:56)
Bu çok göreceli bir soru. Öncelikle düğünü hangi şartlar altında yapacaksın 2 bin lirayada 30 bin lirayada düğün yapabilirsin. Ayrıca hem kız hem de erkek tarafının akrabaları, dost ve tanıdıkları çok mu? Maddi durumları iyi mi? Sorular daha da uzar gider. Ama ortalama bir düğün yapılırsa çıkar bence.

  • Dr_Stat  (08.09.13 17:58:01)
160 liradan alalım çeyrek altını,ortalama her 3 kişiden bir çeyrek çıkarsa adam başı 55 liradan aza gelmesi lazım yaptığın harcamanın pek mümkün sanki

  • panthera onca  (08.09.13 18:00:26)
çıkarmaz mı yahu. bunun bileziği var, seti var, küçük altını var, nakit parası var. var da var yani. kat kat çıkarır.

  • devilred  (08.09.13 18:06:04)
bizim gibi 1000 kişiye yemekli düğün yaparsanız biraz zor.
Ama yapacağınız düğün normal bir salonda, makul harcamalarla alınmış gelinlik vs. var ise çıkarır.
Bir de sadece düğün farz ediyorum yoksa bunun kınası var, davullu zurnalı kız alması, bekarlığa vedası (herkesin meşrebine göre), yöresine göre düğün sonrası eğlencesi, uzar gider bu..
  • niye ama  (08.09.13 18:21:15)
gelenlerden kaçına siz ne kadar altın taktıysanız o kadar altın gelir bir de 50 100 bir şeyler takanlar olur. tabi arkadaş çevresinden de birşeyler gelebilir. genel olarak böyle. mesela düğün takılarıyla ev araba alan oluyor. çünkü onlar da çağjrdıklarına zamanında öyle takmışlar ondan.

  • hoot  (08.09.13 18:30:53)
dendiği gibi düğünü nasıl yaptığınıza ve kaç kişinin geldiğine hatta gelenlerin yakınlık durumuna göre değişir. Bizim yakınımızın düğünü yemekli ve 320-340 kişilik bir düğün olacak ve sırf düğüne 23-24 bin lira verildi. Bilezik vs onları es geçip herkes çeyrek taksa diye düşünsek bile çıkarıyor parasını.

  • dust in the wind  (08.09.13 18:49:21)
söylendiği gibi, nasıl bir düğün olduğuna ve sizin daha önce kimlere takı götürdüğünüze bağlı ama o riski almayın bence. takılarla kurtarırız diye düğün için savurup sonrasında kepaze olan insanlar biliyorum, beklediğiniz gibi gelmeyebilir yani takılar.

  • mayaa  (08.09.13 18:58:50)