tavuk butu

tavuk butu var evde buzluktan çıkardım çözdürmeye bıraktım. sonra nasıl yapayım kızartma usulü? baharata falan buluyorlar ya onun için ne gerekli? daha başka soslu nasıl yapabilirim kolay olacak şekilde?
*fırın yok. tavada olacak.

bi tabağa al, varsa azıcık zeytinyağı gezdir üzerine.nane,tuz ve kekik ekle elinle iyice yedir ve kızart.

  • a darkness coming  (07.09.13 18:47:39)
çözülen tavuk çok kötü kokar. bas baharatı.

  • komurluk  (07.09.13 18:50:15 ~ 18:51:21)
baharatlar yağda yanınca kötü olur diyorum ben. sadece tuz ekip kızart ya da galetaya bula.

  • kenar  (07.09.13 19:01:59)
biraz geç mi kaldım bilmem ama, içi zor pişer kızartınca tavada, çiğ kalabilir. önce haşlayın derim ben.

  • vercingetorix  (07.09.13 19:12:18)
vercingetorix +1

  • uzunuzunilgi  (07.09.13 19:49:42)
baya geç kaldım ama yine de yazayım ki belgi bir gün birilerinin işine yara. tavuğu kızartacaksanız, haşlamanıza gerek yok. hele ki but. kendi yağıyla bile kızarsa içi pişer.

  • gochebe  (07.09.13 20:30:15)