cinsel ilişkide korunma yöntemleri?

kondom ve doğum kontrol hapları dışında ne gibi önemler var?
kondom kullanmak istemiyoruz, yan etkilerinden ötürü hap kullanmak da istemiyoruz. (dışarı boşalmak da önlemler arasında değil.)
bunlar dışında ne gibi önemler var,
deneyen var mı?

dn: özellikle denemiş birilerinin yorumuna ihtiyaç var.

kadın spiral taktırabilir. uzun süreli koruma sağlar.

  • a darkness coming  (07.09.13 00:26:22)
ağza yüze boşalın.

  • mftf  (07.09.13 00:27:28)
en güzeli dişi için tüp ligasyonu, erkek için vazektomi. tek geçerim

ps: çocuk hiç olmamacasına yalnız
  • fallopian  (07.09.13 00:30:08)
(bkz: vazektomi)

halk arasındaki tabiriyle taşak bağlatma.
  • sarhosken alinan hesap  (07.09.13 00:32:02)
diğer yöntemler sandığın kadar korumaz. macera arama.

  • yetkili birine benzeyen abi  (07.09.13 00:32:11)
vazektomi yaptırın siz kardeş.

  • sparkle kiddle  (07.09.13 00:32:44)
Bunlar dışında geriye ya kocakarı yöntemleri, ya da cerrahi operasyon kalıyor. Düşük bir olasılık olsa dahi prezervatifin bile %100 koruma sağlamadığını düşünürsek, bağlat kurtul.

  • coolbull  (07.09.13 00:42:08)
@ok by aylık iğneler de doğum kontrol haplarıyla aynı şey, yan etkileri de aynı. adam hap istemiyoruz demiş o olmaz

  • fallopian  (07.09.13 00:54:41)
@ok by hapa göre sadece her gün uğraştırmama gibi bir avantajı var, geri kalan her şeyi aynı diye biliyorum ben, bakayım yine de

  • fallopian  (07.09.13 01:10:43)
spiral en mantıklısı.

o aylık iğneler doğum kontrol hapından daha hafif nasıl olabilir?
doğum kontrol hapında her gün küçük dozlar halinde aldığın hormonu, o iğneyle toplu olarak alıyorsun.

sonuçta bir iğne oluyorsun ve bütün bir ay boyunca korunuyorsun.
ne kadar hafif olabilir ki?
bence en azından doğum kontrol hapından daha hafif olamaz.
ama bir araştırmak lazım onu da.
  • blatta hiberna  (07.09.13 02:02:32)