yurt dışında çalışma izni olayı

kendi ülkemizden mi alınıyor, çalışmak istediğimiz ülkeden mi? neden bu kadar zor bu iş?

sirketten kabul almaniz gerekiyor öncelikle. öyle küt diye alamiyorsunuz calisma iznini.

hatta temelden giriyorum,
öncelikle basvuru yapmaniz ve sirketin sizinle görüsmeyi kabul etmesi gerekiyor, sonra görüsmeler bitiyor, olursa bir kac telefon ya da birebir görüsme yapilir, daha sonradan ic kabul gerceklesir, sirket sizin icin bir nevi ön kabul gibi bir sey yapar sonradan sizin icin calisma iznine basvurur, cikarsa siz türkiyeden oturum vizesine basvuru yaparsiniz.
  • serabetan  (06.09.13 21:08:28 ~ 21:11:44)
türkiye'de çalışacağınız şirket alıyor çalışma iznini. yurt dışında da aynıdır herhalde.

  • kakao  (06.09.13 21:19:54)
zor olmasinin sebebi de orada o isi yapacak bir vatandas varsa onu ise almalari gerekiyor. avrupa icin konusursak 2. oncelik de diger avrupa birligi ulkeleri vatandaslari. eger bu iki gruptan o isi yapacak adam bulunamazsa yurtdisindan birine calisma izni alinabiliyor. bu prosedur icin de is ilani vermesi gerekiyor sirketin ve gerekli ozelliklere sahip kimse bulamamasi vs. gerekiyor

  • babamasoliimbananickaldirsin  (06.09.13 21:28:37)