otel rezervasyonu

Yurtdışı vize için otel rezervasyonu yaptık otelin kendi sitesinden.Kredi kartı bilgileri de istiyor bu rezervasyonlar için onları da verdik. İptal şansı var genelde varmadan 1 gün öncesine kadar.Daha sonra iptal etmek için otele mail atıp iptal istiyoruz dememiz yeterli midir iptal olayı için ki kredi kartından para çekilmesin, daha önce yapanlar oldu mu?

otelden otele değişiyor, iptal politikalarına dair herhangi bir yazı yok mu sitelerinde? bence en temizi rezervasyon departmanına mail atıp sorun bunu.

ek: örneğin booking.com üzerinden yapmış olsaydınız 48 saat öncesine kadar iptallerde ücret ödenmiyor, daha azsa ilk gece tutarının tamamı tahsil ediliyor. 24-48-72 saat aralığındadır tahminen sizin oteliniz de.
  • Unorthodox  (05.09.13 15:21:44 ~ 15:25:03)
iptal seçeneği varsa direk rezervasyonumu iptal et diyorsun iptal oluyor herhangi başka birşey yapmana gerek yok. Booking.com da böyle idi.
Ama otelin kendi sitesinden yaptırdıysan ki öyle yaptırmışsın, mail at gelemiyorum de iptal seçeneği hakkımı kullanmak istiyorum de olsun bitsin.(tabi böyle bir seçenek sundularsa kimisi artık iptal edemezsin der.)

  • basond  (06.09.13 10:29:42)