lens seçimi.

altı yıldır Bausch&Lomb Purevision kullanıyorum. birkaç kez gözüme mikop kaptırdım. beş altı kez de ağrı sızı olmadan gözüm kızardı, lensleri 12 saat kullanmayınca geçti. onun dışında lensten kaynaklanan bir sorun yaşamadım.

bu arada lensleri gece yatarken çıkarmadığımı, ortamala 40 günde bir değiştirdiğimi belitmek isterim.

şimdi yeni bi kutu lens alırken yine Bausch&Lomb'un Softlens 59 diye bir modelini gördüm, acaba bir denesem mi, değişikliğe gitsem mi diye düşündüm.

bugüne kadar hep marka değişimi kötüdür dendi ama daha rahat kullanabileceğim bi marka veya model var mıdır diye bir danışmak istedim.
teşekkürler ^^

Bende 35 gün falan değiştirmiyorum 4 senedir.

  • arnatuile  (05.09.13 10:52:51)
@sumptuous her gün çıkarırım diye atıp tutsam yalan olur. çünkü çıkarmıyorum. zaten gözlerim 9.5 numara olduğu için gece çıkarıp yatmam da ayrı sıkıntı. ayda bi gece falan çıkarıp dinlendiriyorum bazen o kadar.

@arnatuile zaten gözde kalabilir yazmışlar üstüne. boşuna mı yazmış adamlar.
  • freya  (05.09.13 10:55:11)
5 senedir falan Zeiss kullanıyorum ve çok memnunum.
Lensleri çok yumuşak ve çapları oldukça geniş. Bu sayede göze iyice oturuyorlar.

Standart Zeiss lensler şunlar:
www.lensoptik.com.tr
Ben şu modelini kullanıyorum:
www.lensoptik.com.tr
(Daha fazla su içeriğine sahip ve daha iyi göze oturuyor - Aerosilcon)
  • punkertifo  (05.09.13 14:05:11)