Askerlik Konusu (Bakaya mı kaldım?)

Selamlar herkese,

Bu sene lisanstan mezun oldum ve yüksek lisansa başlayacağım. Yüksek lisans başvurusu için istenilen belgelerde "Erkek öğrenciler için askerlik tecil belgesi" olduğunu görünce bu işlerle uğraşmaya başladım. İlk iş öğrenci işlerine gittim ve bana verdikleri kağıtta yazan şu:

"Belgelerle beraber mezuniyet tarihinden itibaren 2 AY içerisinde askerlik şubesine müracat edip...."

Diplomamın üzerinde 24 Haziran 2013 yazıyor (yani 2 ayı 11 gün kadar geçmiş olacak yarın)

Bilmediğim bir konu olduğu için inceden tırstım ve internette araştırdım. Elbette herkesin abarttığı üzere akciğer kanseri olacağım, mahkemeye çıkacağım, savcı ikna etmeye çalışacağım ve 2000tl ödemek durumunda olduğum sonucu çıktı.

Bilen, benzer durumda olan arkadaşlara sorum:

Şimdi benim kaldığım durumun adı "bakaya kalmak" mı?
Bu kadar az bir süre geçmiş olsa da çok sorun çıkar mı karşıma?
Yarın gideceğim ve 11 gün geç gitmemin hiçbir bahanesi yok. Bu konuda ne yapmalıyım?

Ayrıca diğer tüm önerilere de açığım.

Teşekkürler..

ben 6 ay geç gittim bir şey olmadı.

  • mrthany  (03.09.13 21:59:05)
bu tip şeylere o kadar takılmıyorlar. ben mezun olduktan 1.5 sene sonra gittim. 2 yıl tecil hakkımı istiyorum dedim kalan 6 ayı verdiler.

  • orpheus  (03.09.13 22:05:45)
26 haziran'da lisanstan mezun oldum. dün (2 eylül) ilk defa askerlik şubesine gittim senin gibi yüksek lisans kaydı için istenen askerlik durum belgesini almak üzere. yoklamaya girmemişsin önce yoklama sonra durum belgesi dediler. tüm günümün şubede geçmesi dışında bir sorun olmadı. belgemi dün aldım, kaydımı da yaptırdım bugün.

  • cinsi kisi  (03.09.13 22:19:00)
3 tane savunma yazdıracaklar. mahkemede hakim karşısına çıkabilirsin. malın mülkün varsa para cezası verebilirlermiş. bana vermediler ceza mesela.

  • sutlu nescafe  (03.09.13 22:19:46)
(bkz: #36524417)
ben gitmem öğrenci işleri gerek yok dedi ve resmi site de gelmeyin diyor (belgeye ihtiyaç yoksa tabi)

  • fenasi kerim  (04.09.13 12:45:40)