FMF Ve Askeri Okullar

Yakın bir arkadaşımın ricası üzerine açtım duyuruyu. FMF hastası birisi var,1 seneden beri atak geçirmiyor, sürekli ilaç kullanıyor. Bu senede Hava Astsubay M.Y.O'yu kazandı ve 3 gün önce intibak için okula gitti. Bu sabah kullandığı ilacı yakalamış komutanları ve okulda kalıp kalamayacağını akşam söyleyeceklermiş. Galiba arkadaş ilaçlarını gizli gizli içeri soktu ve gizli kullanmayı planlıyordu. Ama benim anlamadığım nokta, genel sağlık muayanesini geçmesi. Bu arkadaşın durumu ne olur sizce?

FMFlileri askere almadıklarına göre aynı mantıkla okuldan uzaklaştırılır gibime geliyor.

  • polyester kelebek  (03.09.13 16:22:36)
genel sağlık muayenesini çok rahat bir şekilde geçebilir.
herhangi bir bulgusu olmayabilir.

  • i am what i am given  (03.09.13 21:39:21)
neden kullandığını ne şekilde açıklamış?
fmfliler askere alınmıyor

  • ceycey e  (04.09.13 02:26:27)
Henüz bi haber gelmedi arkadaşlar,bende bekliyorum. Fakat ilaçları yakaladıklarına göre, en yakın askeri hastahaneye sevk edilip, detaylı bir muayeneden geçer diye tahmin ediyorum.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (04.09.13 08:41:48)
ilaclar hakkinda aciklama dusunsun. askeri.hastanese bir kac haftamisafir olur. tek bir atak gecirirse teshis konur. eğer atak gecirmezse hastalik yok deniyor normalde.(bu askere alim için geçerli)

  • ceycey e  (04.09.13 11:24:56)