ankara-istanbul arasında çok radar var mı?

hafta sonu istanbula gideceğim ve yolda çok radar var mı merak ediyorum. bir de otoban da hız sınırı falan ne kadar?

hayatım o otobanda geçti, bi kere bile denk gelmedim. sadece bolu tüneline dikkat!
otobandan gitmeyeceksen şehir giriş çıkışlarında rastlaman mümkün.
otobanda hızlı limiti 120. %10 aşabiliyorsun, yani 132.
  • bebic  (02.09.13 21:56:33)
bolu çevreyolu kısmında 3 tane peş peşe görmüşlüğüm var. özellikle bayram veya tatil zamanlarında çok olur.

bolu istanbul arası dikkat etmen lazım. eğer çok acelen yoksa sürat yapmanı önermem.

120 km sınır var zaten. 130 sorun olmaz o yüzden. sürekli 130 hızı korursan molayla beraber 4 saatte istanbul'dasın.
  • alcak makine muhendisi  (02.09.13 22:05:19)
şu an yaz çıkışı. okullar başlayacak yakında millet evine dönüyor o yüzden kaza fazla ve yoğun radar kuruyolar.

otobana radar kurmaya başladılar. benim en son gördüğüm izmit doğu çıkışı ve ankara gişelerden 100 metre önceydi. özellikle şehir otoban çıkışlarına yakın kuruluyor. acil dönüş yerleri var giderken görürsün; normal arabaların dönüş yapması yasak, oralara kuruyolar.

hız sınırı 120, %10 tolerans payı var 132 dahil olmak üzere ceza yemezsin. eğer gece kullanmada probleminiz yoksa gece gidin. yoğun ışıklandırma olmayan yerlerde radar kesinlikle kurulmuyor.

edit: yediğim cezayı unutmuşum lan, sabiha gökçen tabelasını ilk gördüğün yerden çok az sonrasında da olabiliyor :)
  • mosakale  (02.09.13 23:00:55 ~ 23:02:22)