bankamatikte unutulan kart

bugun annemin maaş kartından para çektim . fakat dalgınlık sonucu kartı bankamatikte unuttum..daha önce böyle birşey yaşamış olan var mıdır??
kartı birisi alsa dışarda harcama yapabilir mi şifresiz??

Kartı makine içine almıştır.kimlikle giderseniz verirler ya da yenisini postayla adresize yollarlar.

  • safsafinaz  (02.09.13 21:09:13)
normal şartlarda yapamaz şifresiz ama fark ettiğiniz an bankayı arayıp kartı iptal ettirmeniz gerekir. bi de bankamatiğe bağlı sonuçta ama aynısını geçen gün ben de yaptım ve parayı aldıktan sonra unuttum kartı, hemen fark etmesem hesapta kalan para çekilebilirdi. çünkü en son "başka işlem yapmak ister misiniz" tarzı bişey soruyodu. umarım başınıza böyle bişey gelmez. kartı iptal ettirin acilen.

  • jpsartre  (02.09.13 21:13:33 ~ 21:14:29)
atm kartıyla şifresiz para da çekilemez, pos cihazından alışveriş de yapılamaz. ama kredi kartıyla pos cihazından şifresiz çekilebiliyor. sen yine de ara kayıpsa yenisini yollasınlar, bankamatikteyse annen kimliğiyle şubeye gidip alacak.

  • r_u_h  (02.09.13 21:27:24)
3 dk cok değil mi :)3 sn olmasın o ?
baska ıslem yapmak ıstermısınz sorusunda bırakmısım zaten bende.. aradım ıptal ettırdım..neysekı son yapılan ıslem benım para cekme işlemimmiş.rahatladım şimdi ..cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar

  • srhn_fb  (02.09.13 21:41:45)