PES 2013 ustaları

Rakip genelde PSG'yi ben barçayı alıyorum sürekli hücumdayım.Kaptırılan toplardan kontra yiyorum ve %95 gol oluyor.

İbrahimoviç'i durdurmak çok zor oluyo durmuyo her türlü atıyo yani :)
Bekler hücumda oluyo genelde Daniel alves Lavezziyi tutamıyor.

Bir o yeniyor bir ben , bugün kaybetmek istemiyorum.

sanchez-neymar-messi

iniesta-xavi

busquest

alba-puyol-pique-dani alves

bu şekilde oynuyorum.
benim oyun anlayışım full ofansif olduğu için :

sergio busguest yerine cecs fabregası mı oynatsam ?

alba mı adriano mu ? emin değilim albanın gücü düşük ama performansı iyi.

orta saha göbeğinde pas trafaği oluşturamıyorum. savunma yapmak zor oluyo barcaçının fizik gücü düşük.

thiago silvayı geçmeyi de bir türlü öğrenemedim.

alba yerine adrianoyu oynatmanı taviye ederim.
pas trafiği içinde fabregas daha cazip hem gol atabiliteside var :)
hızlı oyunculara karşı defans yaparken geriye çekilerek hemen dalmayarak sakin oyna karşındaki illa bocalar ne yapacagını bilemez şaşırır :)
thiago silvayı geçmek zordur uzun ara paslarda çoğu topu alıyor onun için ya çalımlayarak ya da kısa paslarla gitmeni tavsiye ederim.neymarıda kanatta oynat bence sanchez forvet oynasın.
  • keegan  (02.09.13 16:09:57)
kesinlikle adriano. ayrıca pas trafiğini oluşturmada hızlı davranman gerekiyor ancak barcelonada hatlar birbirine çok yakında olduğu ve oyuncuların pas hızı ortalaması yüksek olduğu için kaybediyorsun topu. dizilişte hatların arasını açmayı dene, bir de lavezzi'ye özel markaj uygula.

ekleme: mascherano'yu al busquets'in yerine. mascherano daha çevik ve bu da pas konusunda işine yarar.
  • armagan  (02.09.13 16:12:06 ~ 16:14:07)
fabregas tabi ki. adriano daha iyi. bu arada sen birde agüeroya karşı oynamayı dene ibrayı mumla ararsın.

  • lathspell  (02.09.13 16:25:00 ~ 16:25:16)
sanchez-messi- neymar-

fabregas

iniesta-xavi

adriano- puyol-pique- dani alves

bu sekılde dene ama puyol ve pıque yı bıraz daha gerıde tut

edit: düzeltme ekleme.

defansları yada oyuncuyu oyundan dusurmek ıcın messı ve neymarın hızını kullanarak gerıyekalan forvetlerın bos cıkmasını saglayabılırsın( kısısel becerı ıle adamları bıraz ustune cekmen lazım) bosa kacan adamlarla bosluk yaratarak ara pası uygulamasını cok kullan.
  • horizon  (02.09.13 16:34:42 ~ 16:37:55)
mascherano +1 busquets'in işi yok, fabregas'la da fazla ofans olur bence. mascherano dengeli ve iyi oynuyor bence. az önce pes'ten geldim.

  • xenophobe  (02.09.13 17:21:28)