Pseudomonas aeruginosa / moraller bozuk

Merhabalar,

15 günlük kız bebeğimizin idrar kültüründe Pseudomonas aeruginosa bakterisi çıktı. Moraller çok bozuk. 4 ayrı doktora gösterdik, telefondan fikir aldıklarımız hariç. Durum şu ki; bebeğimiz 5 gün önce biraz ateşlendi, ateşi ölçtük 38,7 dereceye kadar çıktı. Sonrasında apar topar doktora götürdük, doktor kan tahlili, idrar testi, idrar kültürü ve CRP testi istedi. Basit fitil tedavisi vs. ile ateş düştü ve eve geldik. Herşey normal gözüküyordu ta ki en son çıkan kültür test sonucu gelene kadar. Kültür testinde Pseudomonas aeruginosa bakterisine karşı gentacimin duyarlı çıktı, diğer antibiyogramlara karşı dirençli. Bu arada ateşlenme 3 gün önce sona erdi, beslenmesi çok iyi, iştahı ve tuvaleti yerinde, uyku düzeni normal, tepkiler normal, kilo kaybı yok. Bu testte üreme 15000 civarı tesbit edilmişti. Son götürdüğümüz doktor idrar kültür testini steril olarak aldı ve tekrar ettirdi, sonuç Pazartesi çıkacak. Bu bakteri nasıl bulaşmış olabilir? Bunu daha önce yaşayan ana/baba veya doktorlarımız var mı burada?

yenidoğanların immun sistemi gelişmemiştir ve her türlü ajana normal bir yetişkinden daha açıktır

internette aradığınızda işte aids, kanser vs gibi şeylerle karşılaşırsınız, korkmayın. o hastalıklarda da immun sistem çöktüğü için bu ajan hastalık yapıyor. bu hastalıklarda patolojikken yenidoğanlarda bu kadar patolojik değildir.

bebeğiniz daha çok hastalanacak. anne sütü en önemli besin şu aşamada. çünkü anne sütünde enfeksiyonlarla saaşmasını sağlayan ve henüz daha kendi üretemediği şeyler var

bu gibi durumlarda milyonlarca doktrdan fikir almak kafanızı daha çok karıştırır. bir olmadı 2 doktora karar verin ve bebeğinizi onunla büyütün. hem doktor bebeği tanır, hem de sizin güveniniz artar
  • la noix  (31.08.13 14:36:15)
Olur ööle, sonra geçer. Sağlık çalışanları, ilaç sektörü ve tıbbi cihaz sektörü sayesinde...

Moralinizi bozmayın...
  • compadrito  (31.08.13 19:30:12)