Dolandıran+tırnakçı taksiyi bulmak

Yalova dan yenikapı idoda inince çapaya gitmek için taksiye bindik. Taksici ispark sorumlusuna bir lira verip harekete geçti. Biz yol yorgunluguyla mayışmıştık ki bi de baktık pertevniyalin önündeyiz. Meger adam bizi yenikapıdan capaya götüreceğine unkapanına dolandırmış. Biz bunu farkedince arkadaşım farkını vermeyiz dedi. Adam da trafiğe dalmışım bizde bir iki liranın hesabı olmaz dedi. Neyse iyi kötü kalacağımız yere vardık. 22 lira tuttu biz daha önce de geldiğimiz için biliyoruz ki 12 lira tutmuştu. Arkadaşım benim uzattığım parayı geri koydu kendi bi para çıkardı. Şoför olacak şerefsiZ unkapanına kadar gittiği ve döndüğü yolun 2 lira oldugunu iddia edip 20 lira almaya yeltendi. O sırada bağırdı arkadaşım da kızdı parayı geri koydurduğu kendi 10 lira diye para çıkardı ama o 200 liraydı.o sinirle,farkını anlayamadı. Taksici iyice katakulliye getirip o zaman hiç almayım daha iyi deyip biz inince bastı gaza. Ben de arkadaşım o 200ü aldı sandım. Meger 10 tl sanıp almamış. Ardından koştuk ama vın turizm. Sonra baska taksiye atladık yenikapıya gittik ellerimizde bavullar, sırt çantaları.(bu arada 10 tl tuttu)bu sefer ordaki taksicilerle kapış. Gerçi ordakiler yardımcı olmaya çalıştı. İsparktan falan plaka dökümlerini çıkardık. Dönüş biletini aldığımız saatle eşimin biner binmez bizi etiketlediği facebook saati arasındaki plakaları çıkardık. Ordan arkadas polisi çağırdı. Polis mırın kırın edince, eşim polise sardı. Sonra arkadas karakola gitti. Orda olası plakaları sorgulattı. Eşim araba manyağı oldugu için fiat linea olduguna dikkat etmiş. Sonuçta bindiğimiz saatteki tek fiat linea 34 TBH 17 onu da arattıklarında otocenter mı ne çıkmış. Bu arada beyaz masa mı taksiciler odası mı hepsi arandı bugun tatil oldugu için nöbetçi Varmış. Anlayacağınız üstüne soğuk su için havası hakim. Ajitasyon da yapmak istemiyorum ama bizde istanbula arkadaşımın sedef tedavisi için geldik. O parayı da annesinden almış hastaneye vermeye. Bugun hangi kuruma gitsen şikayet edebiliyorsun. Nedir bu taksicilerin hali.

Başınıza gelen talihsiz olay için çok üzüldüm. Geçmiş olsun. Verecek bir reçetem ya da çözüm önerim ne yazık ki yok. Ama nedir bu taksicilerin hâli, demişsiniz ya hani, nedir bu ülkenin hâli diye genişletmek isterim. Hiçbir meslek grubu düşünemiyorum bu ülkedeki genel ahlaksızlıktan nasibini almamış olan.

  • kareli defter  (31.08.13 02:35:13)
şu taksicilere çarpılan insanları anlamıyorum. insan verdiği parayı nasıl bilmez yahu. bilmiyor musunuz taksicilerin olayını. hani yurt dışında yaşıyorsanız falan bilemem ama türkiye'de yaşayıp da hala taksiye binince alarm seviyesini arttırmıyorsanız suç sizde.

  • bigl0rd  (31.08.13 02:47:59 ~ 02:48:08)
vaktiyle size yapılandan daha önemsiz bir saygısızlık sebebiyle bir taksiyi iem'e şikayet etmiştim (mail yoluyla). aldığım cevap şöyle olmuştu: i.imgur.com

siz de şikayet edin: gününü, saatini, aracın plakasını ve yaşananları detaylıca anlatın. sonuç alınır mı bilinmez ancak siz yine de şansınızı deneyin derim: www.iem.gov.tr
  • gonion  (31.08.13 03:13:07)
şoförler odasından bilgi alabilirsiniz zira oraya bağlıdırlar.
yine odaya şikayet edebilirsiniz.
polis bırınkırın etti demişsin bende ona güldüm hacım.
arabamız çalındı karakola gittik adamların umrunda değil.
taksicilere sakın güvenme.
istanbulda hiç kimseye güvenme.
  • seyduna6687  (31.08.13 09:24:08)