bu işte çok para var hacılar

şimdi bir kaç dönüm arazi rakımı yüksek olacak oraya mavi ladin dikecez nasıl fikir 5 yıl sonra 150bin iyi para muhtarlar

diye bi fikir sizcce mantıklı mı

5 sene sonra ne oluyor?

  • f_d  (30.08.13 14:57:24)
satıyomussun belediyelere falan peynir ekmek gibiymiş

  • murtazaaaaaa  (30.08.13 14:59:37)
mışlarla muşlarla olmaz bu iş belki doğrudur ama sana yedirmezler bu işleri. Ha yiyecek gücün vardır belki madem git yap bize ne fikir danışıyosun onu anlamadım?
Parayamı ihtiyacın var? Arsayamı ihtiyacın var? Belediye kapınamı geldi ladin yetiştirsende kapış kapış alsak diye?

5 senede ladin yetişirmi bilmem ama 5 sene sonra kim öleee kim kalaa,
Bide merak ettim ne yapıyolarmış bu kadar kapış kapış alıp?
  • basond  (30.08.13 15:04:22)
belediye niye satin aliyormus, 5 sene sonra kesin alacak miymis? detaylar mantikli geliyorsa mantikli fikir. yoksa o geyik hep var ama mavi ladin icin ilk defa duydum.

  • f_d  (30.08.13 15:06:50)
@basond burda soruları ben soruyorum fikrin varsa yaz yoksa ukelalıgın luzumu yok ikile

  • murtazaaaaaa  (30.08.13 15:06:55)
@f_d bu ağaç peyzajda kullanılan bi ağazmıs tohumu bin tane 75 tl tuttu tuttmadı 600 700 tane tutarmıs satılıyomus beeldiye sart değilmiş

  • murtazaaaaaa  (30.08.13 15:08:38)
yetistiricilik icin diyorsan mavi ladin hizli buyuyen bir agac degil. benim bildigim gidim gidim buyuyor.

  • f_d  (30.08.13 15:10:22)
mış muş miş,
Allah sana kolaylık versin hayırlı işler...

  • basond  (30.08.13 15:11:00)
@f_d haklısın dostum 5 sene sonra 200cm gibi oluyo tanesinin fiyatı 200 lira gibi bi para

  • murtazaaaaaa  (30.08.13 15:11:30)
5 senede 2m'ye buyutebiliyorsan yine iyi. benim gorduklerim cok daha yavas buyuyordu ama yeri iklimi fark eder tabii.

  • f_d  (30.08.13 15:18:53 ~ 15:19:25)
@f_d botikci misin hoca var mı geleceği kazanılır mı para

  • murtazaaaaaa  (30.08.13 15:21:15)
hayir alakam yok, sadece etrafimdakileri bilirim o kadar. ise gireceksen o bolgede agaclari bilen profesyonel birine danisman lazim. onun lafina bak.

  • f_d  (30.08.13 15:24:02)
150 bin iyi para ama kimse ağaca o kadar parayı vermez. ha verir diyorsan, belediye'de tanıdık var, başkan amcam olur falan diyorsan kaçırma. oluk oluk akar paralar. çevre düzenlemesi için laleye çok para yatırılıyor diye biliyorum...

  • synche  (30.08.13 15:43:11)
dostum, işletme yükseği yapan biri olarak bu tarz durumlarda iş planını yapmanını öneririm.
yani herşeyi kağıt üzerinde tasarlar, pazar araştırması, yetiştirme ve bakım maliyetleri, daha sonra da bu yaptığın işin fırsat maliyetini falan hesaplaman gerekir.
bu ağacın ana yurdu kuzey batı amerika ama Türkiye'de de rahat yetişiyor.

bu ağaçtan zarar edeceğini sanmıyorum ama ona harcıyacağın 5 yıl zaman dilimini başka bir şeye harcayıp aynı parayı da kazanabilirsin
  • ferit85  (30.08.13 15:51:21)