İnternet üzerinden kitap almak/kargo ücreti?

Arkadaşlar kitaba çok para gidiyo, aradığım tüm kitapları da sahaflarda bulamıyorum. Kitapyurdu.com, nadirkitap.com gibi sitelerde indirimler oluyor fiyatlar fena değil ama kargo parasını biz karşılıyoruz sanırım.

ne kadar oluyor kargo ücreti? yani 10 tl lik kitabı 7 tl ye alıp 4 tl de kargo ücreti verceksem pek anlamıo kalmıyor.

nasıl oluyor böyle işler? İnternet üzerinden kitap almadım daha önce.

internetten tek tek kitap almak pek karlı bir durum olmuyor. ama toplu aldığınızda gayet karlıdır. mesela kitapyurdunda şuanda 50 lira üstü kargo ücretsiz. fiyatlar da güzel.

  • ruh i tibbiye  (27.08.13 10:11:42)
www.pttkitap.com 10 tl üstü kargo bedavaydı en son.

  • dengesiz bir insan  (27.08.13 10:13:50)
aynen.
fazla kitap alınca, kitaplar indirimli olduğundan kargo ücreti eklense bile daha uyguna gelebiliyor.
ben uzun zamandır evekitap.com'dan alıyorum, her kitap yok ama olan da epey uygun.
yine de kitapçı gezmek elbette bambaşka.
  • pinkket  (27.08.13 10:19:47)
gittigidiyor ve sahibinden sitelerinde istedigin cogu kitaba ulasabilirsin.

  • Mügüs  (27.08.13 10:20:40)
www.evekitap.com

şiddetle tavsiye ederim. İnternet üzerinden bir tane değil de birkaç tane alacaksanız oldukça uygun.

70 TL üzerine kargo ücretsiz ama kargoya para verseniz de 5 lira filan tutacak muhtemelen. Yani birkaç kitapta kar edebilirsiniz. Kazandığınız zamanla da kıyaslarsak karlı bir durum.
  • pandispanya  (27.08.13 10:21:49 ~ 10:23:50)
d&r 25 tl üstü kargo ücretsizdi geçen hafta almıştım

  • tirt star  (27.08.13 10:39:55)
internette genelde zaten yüzden 10-15 indirimli oluyor (en kötü sitede bile)

ayda bir ya da iki ayda bir toplu alışveriş yaparsan atıyorum 50 lira üstü ya da 100 lira üstü kargo bedava oluyor, üstüne indirimli alışveriş yaptığın için 1-2 kitap da bedavaya geliyor.
  • mea maxima culpa  (27.08.13 10:44:09)
d&r'da ücretsiz kargo var.

  • bradshaw  (27.08.13 11:21:05)
dr.com.tr, hem 25 tl üstü kargo ücretsiz, hem de kitapların fiyatları diğer tüm sitelerden daha ucuz.
ama bulunmayan kitaplar için mecbur nadirkitap.com, o da kitapçısının bulunduğu yere göre kargo ücreti değişiyor. ben 5tl'lik kitap alıp 3.75 kargo ücreti vermiştim.

  • vejeteryanvampir  (27.08.13 11:25:04)