Yüksek öğrenimde İtalya mı Fransa mı?

Alan: kimya, malzeme bilimi, nanoteknoloji gibi bilimler. Bu bilimler de hangi ülkede master, doktora için imkanlar, olanaklar, destek, teknoloji vs. daha gelişmiştir? Siz hangisini seçerdiniz ve neden? Kabul alınan okulların sıralamaları hemen hemen aynı diye düşünelim ve dersler de ingilizce ön kabulü olsun. Şehrin güzelliği, sosyal hayat, pahalılık vs. gibi hayati etmenler de soruda ihmal edilsin. Ben seçimimi çoktan yaptım gerçi de yetkili abilerin görüşlerini dinlemek isterim.

ben fransa diyorum. daha gelişmiş bir ülke, dilleri daha geçerli, sanatta daha ileriler. ha italyanları fransızlardan daha çok severim, orası ayrı.

  • sen git ben geliyorum  (27.08.13 01:05:06)
italya. çok çeşitli çalışmaları olduğunu biliyorum bilimsel alanda.

  • devilred  (27.08.13 01:09:15)
yanlis bilgi olmasin ama fransizlarin birazcik daha parasi var gibime geliyor bilime yatiracak. italya'nin politeknikleri varsa fransa'nin grand ecole lari var efenim!
italya nin ekonomi cokmemis miydi yunanistan ve ispanya'yla beraber?
+ italyanca italya ve isvicrenin ufak bir bolumu disinda ise yaramaz ama fransizca fransa disinda belcikanin yarisinda,isvicre'de - alakasiz da olsa afrika'nin buyuk bolumunde- gecerli
ha bir de kimya, malzeme bilimi ve nanoteknoloji cok bambaska konular degil mi? bence hepsini ayri ayri arastirmadan tam saglikli bir cevap da alamazsiniz burdan
  • babamasoliimbananickaldirsin  (27.08.13 03:23:05)