bmw 3.20 xd - beylikdüzü ev

mantık mode off

---------------------------------------------------------------------
aylık geliriniz 4000 tl civarı. calısarak artabilir. özel ders kasmaca v.s.

ev kirası 700 lira veriyorsunuz. içinizde durduramadığınız bir bmw 3.20 xd sevdası..

ev alsam atıl hale gelicem gibi hissediyorum ama araba beni heyecanlandırıyor. daha cok calısma isteği uyandırıyor. ve tabiki.. ailemle harika sürüşler muhteşem tatiller de cabası.

siz olsanız ne yapardınız?

----------------------------------------------------------------
mantık mode on

4000 lira gelirim olsa her ay 700 lira havaya savuşturacağıma ev alırım. Önce ayağımı yerden kessin diye de 25 kaada bi araba.

  • Somuchwin  (26.08.13 10:09:19 ~ 10:09:33)
cebinde ne kadar var?

  • basond  (26.08.13 10:09:42)
al gitsin, en kötü ihtimal daha sonra satar eve peşinat yaparsın.

  • huzursuz adam sendromu  (26.08.13 10:09:51)
Araba al. Motive ediyor.

  • arnold schwarzeneger  (26.08.13 10:28:52)
Önce ev sonra araba
Az değil 4000 lira, ekstrası olabilme ihtimali olan 4000 lira bir de. Önce bir eve gir, Araba sevdası içinde patlasın, evi öderken tekrar canlansın sonra bu sevda, onun için daha fazla çalış. Hemen arabaya yatırıp hevesini alıp boşvermektense aynı motivasyonda devam etmek ve adam gibi yatırım yapmak için iyi yöntem olur böyle. Bu arada daha hesaplı bir iki araba da al-sat yaparsın BMW'ni alana kadar.

  • yarin bos musun  (26.08.13 10:32:10)
tabi ki ev. araba sadece zarar eder.

  • fuzzy olmak istemistim  (26.08.13 12:09:10)
tabiki araba. araba insanı çok güzel motive eder. işte çıktığında ona binip o zevki almak çok farklı. çok sıkışınca da, yada sıkılıp ev almak istediğin zaman da nakit paran olur. zevkini de almış olursun.

  • c1b2k3  (26.08.13 13:59:24)
bi kere geliyorsun bu dünyaya arabayı al gitsin.
zaten arabaya özen gösterip kaza falan yapmazsan maksimum 10 bin tl zarara satarsın.onuda kullandıgına ver..

  • taha1907  (26.08.13 16:14:43)
tekrarlıyorum ev almadan araba alınmaz.

arabanı zararla satıp onu kullandığına sayamazsın. bunun benzini, bakımları vs var. halbuki evi alırsın, kira yerine kredi ödersin (kiranın 2 katı olur belki). ama bir evin olmuş olur. ne zaman satarsan sat en kötü aldığın paraya verirsin.

şu an iyi sayılabilecek bir gelirin varken doldurmaya bak. her zaman böyle akmayabilir.
  • fuzzy olmak istemistim  (26.08.13 16:36:09)