Araba - LPG - Fiyat

Bir araçta LPG varsa onun fiyatı artıyor mu yoksa azalıyor mu ? Sonuçta onu takarken 2 bin lira gibi bir masraf ediyorlar ama daha tehlikeli oluyor bir de AVM'lere falan giremiyorlar.

Olumlu veya olumsuz olarak genel fiyatı nasıl etkiler LPG taktırmak ?

1000 lira azaltır çünkü şundan, 200 lira arttırır çünkü bundan tarzı söylemlerle gelirseniz daha iyi kavrarım.

fiyatı maliyeti kadar arttırmaz. yani 1000 liralık sistem var diye 1000 lira daha üstüne satamazsınız. ama kesinlikle azaltmaz sorun yaşatmadıysa. yani sıkıntı yoksa arabada en az 400-500TL üstüne satarsınız.

  • prodeq  (25.08.13 23:51:45)
lpg'deki tehlikeden ziyade bir de performansı ve pistonları etkilemesi durumu vardır. lpgli aracın (fabrikasyon değilse) performansı ile orjinal halinde dağlar kadar çekiş farkı vardır. pistonlar ve sekmanlar daha çok yıpranır. kısacası orjinalliği bozulur aracın.

ancak şunu söyleyebilirim. diyelim 2. el bir polo aldınız. yepisyeni sıralı sistem lpg taktırdınız ve 3 ay sonra satıyorsunuz. bu satışta araca en az lpg fiyatının %75ini katıp satmalısınız. ama 5 yıldır lpgli bir aracın lpgsini bir değer olarak alıp fiyata eklemek zordur.

araç alım satımında kimisi lpgli olsun ister, onu arar hususi.. kimi de hayır lpg hem tehlike hem zarar der ve normalini arar, bunu tam kestirmek güç.

ama en kralı dizeldir her zaman.
  • discopolice  (26.08.13 00:18:22)