masabaşı işçileri, bilişimciler, yazılımcılar, eli ağrıyan herkes

lan benim elim ağrıyor bayaa bayaa. eskiden de olurdu çok bilgisayar başında kaldığımda, şimdi daha çok oluyor. ne yapıyorsunuz bu el, parmak ağrısını geçirmek için? powerball falan demişler, işe yarıyor mu cidden?

tercümanım hepmizin sonu karpal tünel
powerball kullanmadım ama eli aç ger-kapa sık egzersizi yapıyorum. bi de fareyi hem sağ hem sol elle kullanıyorum mesela değiştiriyorum arada.

  • niye ama  (25.08.13 21:33:19)
Karpal tünel sendromu diye bir hastalık var bileklerde meydana geliyor. Bayapı rahatsız eden bir ağrı varsa derhal doktora git hocam.

El-Klavye ikilisini çok kullanan kişilerin ellerini kollarını ısıtmadan işlerini yapmamaları gerekiyor.
  • Nocturne  (25.08.13 21:50:37)
El bilegi kaslariniz germeniz ve kuvvetlendirmeniz gerekiyor. İnternette vardir egzersizler, mobil girdigim icin bakamiyorum ben.

  • musculussternocleidomastoideus  (25.08.13 21:52:45)
Powerbalı önermem.problemin adı konur,tedavi sekillenir,tedavide sona doğru uygun görülürse hastaya verilir.

  • offfanamofff  (25.08.13 22:43:02)