FireFox Movie not loaded

sen ki hayvanlar aleminin en kurnaz hayvanısın, neden bazı video ve flash oyunlarında bana bu mesajı sıklıkla çıkartırsın.

yıllardır olan birlikteliğimizden sıkıldın da internet explorer'a dönmem için mi bu kadar çaba, söyle bana...

Tilki kardeşe bukadar sitem ettikten sonra açıklamasını yapalım.
yukarıda da değindiğim gibi firefox'ta bzı videoları izleyebilirken bazılarını izeleyememkteyim ekran sağ tuş yapınca "movie not loaded " yazısı karşılıyor beni.
Flash playeri kaldırdım yenisini kurdum ve büyük bir gelişme kaydettim
"Film yüklü değil" mesajı alıyorum artık.,
bunalımdayım.

ne yapsam ne yapsam...
bir hamak alıp sallansam
kurtulurmuyum bunalımdan hamakta sallasan.

hangi videoyu seyretmeye çalışıyorsunuz?

yanlış hatırlamıyorsam youtube kaynaklı videoları başka bir yerden izlemeye çalışırken ttnet dns'leri de kullanıyorsanız bu hatayı verebilme ihtimali var. örneğin google video'dan youtube videosu seyretmeye çalışırsanız olabiliyor.

bir de başka tarayıcılarla denediniz mi seyretmeyi?
  • demcan  (23.03.09 09:47:24)
internet explorer'da izleyebiliyorum.
sadece video da değil, flash ile yapılmış sitelerin bazılarını da açamıyorum.
örneğin www.virginradioturkey.com
sitesi ie'de sorunsuzken ff de film yüklü değil diyor.
  • €xpolerer  (23.03.09 10:10:00)
bilemedim o zaman. söylediğiniz siteyi problemsiz bir şekilde görüntüleyebiliyorum şu anda, kullandığım firefox versiyonu da 3.0.7.

bir de cache'i silip öyle denemenizi öneririm. bunun için de tools -> options kısmının en altında private data bölümünde "ask me before clearing private data" kısmının seçili olduğundan emin olun, sonra da "clear now" deyin ve cache hariç diğer tikleri kaldırıp, ok deyin. sonra da bir daha deneyin. başka bir çözüm de gelmedi aklıma.
  • demcan  (23.03.09 10:47:21)
maalesef bu da olmadı.

  • €xpolerer  (23.03.09 12:52:54)
hata konsolundan farkettim ki flash block isimli eklenti sebep oluyormuş..

ilgin için sagol...
  • €xpolerer  (23.03.09 13:01:38)
ahahhahaha, flash block varken "neden flash çalışmıyor ki" diye de boşuna kafa patlatmışız.

  • demcan  (23.03.09 13:13:36)
normal şartlar altında önceden flash blocker flash'ı direkt oyntamaz ben tıklatınca devreye sokardı.
ancak bu sorunda hataya düşmesi nedeni ile sayfa yüklenmiyormuş.
muhtemelen yeni ff sürümü ile uyumlu bir eklenti değil.

mana ile zihin jimnastiği yapmış olduk :)
  • €xpolerer  (23.03.09 13:26:28)