Compadrito ve fallofian'a teşekkürlerimle. Nasıl olmuş çoksesli parça?

Bundan bir kaç gün önce bir Romence şiir'i çevirmenizi istemiştim ve bu iki kişi yardımıma koştu, sağolsunlar.

Eseri çok seslendirdim. (soprano alto tenor bas)

Moral insanity (bkz: #36336602)

soundcloud.com

Nasıl duyuluyor sizce, midi olmasına rağmen? İyi tınlar mı?

çok güzel, beğendim.

  • kendi dugunune gitmeyen kamber  (23.08.13 20:40:39)
hocam darılma ama, midi yazmak falan için çok yetenekli ve fazla eğitimlisin, bence bu işten para kazanmadıktan sonra bu kadar zaman harcamak yanlış, ben mesela hobi için yapıyorum bunu,

ha ben abi uğraşıcam, zamanım var diyorsan requiem pro kullanmanı tavsiye ederim.
www.youtube.com

bu arada çok seslendirmek dediğin nedir anlayamadım ben.

multi track midi recording diyorsan, evet yazdığın eser oldukça zor. staff üzerinden mi gittin?
  • killerbee  (23.08.13 20:44:15 ~ 20:46:25)
@killerbee

merhaba. midi yazmadım öncelikle, finale programında nota yazdım. burda paylaşabileyim diye midi'ye, ordan da mp3'e çevirdim.

çokseslendirmekten kastettiğim, orada bas tenor alto ve soprano olmak üzre 4 ayrı ses partisi ve melodi var. midi'den anlaşılmıyor ama koro söyleyince sözlü olarak, gerçek insan sesiyle anlaşılır sanırım.

bir de, hobi olarak yapmıyorum bunu. korom istanbul senfoni orkestrasının korosu "istanbul senfoni korosu" repertuvarına girebilmesi için yazıyorum. kendi eserimin 100 kişilik bir koro tarafından seslendirilmesi. para kazandırmayan ama manevi değeri olan bir şey. ayrıca müzikle hayatımı kazanıyorum profesyonel anlamda da.

özetlicek olursam, midi programı ile alakası yok yaptığım işin. müzik defterinde ve finale programında nota yazmak. teşekkür ederim.
  • la traviata  (23.08.13 20:51:15 ~ 20:52:29)
forum agziyla emegine saglik. sozler olsa daha guzel olurdu ama.

  • ermanen  (23.08.13 21:06:34)
eğer koro şefim kabul ederse, kasımdaki a capella konserimizde seslendiririz. kaydedip yollarım ermanen. veya direk gelir izlersiniz misafirimiz olup.

  • la traviata  (23.08.13 21:08:27)
Ne kadar da güzel olmuş yaa! Gecemi güzelleştirdin. Teşekkürler.

  • old possum  (23.08.13 21:50:07)
Ne mutlu size ve ne mutlu bize!

  • compadrito  (24.08.13 04:47:21)
bu bestenin onune hangi siir gelse etkileyici olur, tebrikler. eserinizin secilmesi dilegiyle

  • fallopian  (24.08.13 16:35:44)
50. saniye civarında soprano peste inerken tenör biraz kalabalık gibi geldi. oraya bir göz at istersen.

bir de, sanki bunun gideri sanki adagio değil de lento mu olsa ne?
  • alperz  (25.08.13 23:41:04)
@delirium henuz sezonumuz acilmadi.
istanbulsenfonikorosu.com dan takip edebilirsiniz.

@alperz
selam. diğer hızları da denedim ama en ideali bu gibi geldi bana.
dediğin yerle alakalı olarak da, gerçek seslerden dinleyince nasıl duyulcak bakalım bi, ona göre.
  • la traviata  (25.08.13 23:44:10 ~ 26.08.13 11:44:54)