Gitar amfisi distortion sorusu..

Merhaba Galya'nın yenilmez savaşçıları..
Elimde, yan tarafta görmüş olduğunuz amfi mevcut. Bir arkadaştan kısa süreliğine temin ettim. Aria markalı 50 watt'lık bir Ag-30AT Pro2 amfi kendisi.. İyi güzel, getirdim taktım fişe, çalıştı.
Taktım gitarında jakını input 1'e..
Channeldan distortion a geçirdim.
Vurdum kırbacı vurdum kırbacı.. Öhm.. Dokundum tellere hafifçe..
Sonuç hüsran; sanki bir süpürge makinesi sürekli olarak çalışıyor, bende arkasında normal clean tone gitar çalıyorum.
Ne yaparsam yapayım distorion tone alamadım. Gain i veriyorum ses artıyor, distortionu abanıyorum cızırtı abanıyor vs. vs. Ama asla gitardan hani o "ciiiuv ciiiuv" sesli tatlı distortion çıkmıyor. Hep bir gürültü süpürge makinesi sesi arkadasında klasik gitar temalı çıkıyor.

Nedir fikriniz? Amfimi berbat? Ben mi geri zekalıyım?

çok çok amatör olarak bir şey söyleyebilirim bazı amfilerde overdrive tuşu var o sanki istediğin "tatlı" sesi verebilecek düğme gibi geldi bana.

  • edip  (22.03.09 23:21:33)
Valla evirdim çevirdim.. Altından girdim üstünden çıktım. Yok öyle bir tuş.
Nasılda ümitlenmiştim oysa, "ciiivu ciiuv ciiiiiiiuvvn" diye inletecektim kulaklarımı..

  • quaker  (22.03.09 23:26:48 ~ 23:27:01)
hic kullanmadim boyle bir $ey ama biraz eski gibi de duruyor alet. arkada$in distortionda calabiliyor muymu$? onu ogren bir de istersen.

ayrica bilgisayarinda da cok "tatli" distortion sesi cikarabilirsin gitarinla. (bkz: guitar rig)
  • astaroth  (23.03.09 01:55:07)
kastettiğin cızırtı elektrik altyapısı ile ilgili de olabiliyor. Eğer temin ettiğin arkadaş aynı dertten müzdarip değilse farkli mümkünse toprakli bir pirizde test etmeni öneririm.

  • ned flanders  (23.03.09 02:03:46 ~ 02:04:05)
normal select yazan tuş.
clean ve gain arasında seçim tuşu o olmalı.

  • can see  (23.03.09 03:03:26)
Normal select tuşunu vs. hepsini denedim..
Ama farklı priz olayını denememiştim.. Hemen bakıyorum.
Peki hiçbirinde değilse sorun, ben bunu bir tamirciye götürsem müzik aletleriyle ilgilenen, birşey yapabilir mi?
  • quaker  (23.03.09 18:37:58)