Android veri kullanımı

telefonda Android işletim sistemi 4 günde 110 Mb internet kullanmış. Android Telefonun internet paketini neden bu kadar sömürüyor? nasıl önüne geçerim bu durumun?

yüklediğin programların güncellemelerini otomatikten manuele al. büyük ihtimalle ondandır gibime geliyor

  • benden selam soyleyin  (23.08.13 14:32:40)
ben de bir kere benzer bir şey yaşamıştım. meğersem browser'da daha önceden indirdiğim şeyin indirme sayfası açık kalmış. o süreçte de ne zaman twitterdan falan bir linke tıkladığımda açık kalan sayfa da aktif hale gelip aynı şeyi 2 günde 25 kere falan indirmiş. ben kotam dolmadan fark edebilmiştim. salakça ama olabiliyor işte...

  • qwertyali  (23.08.13 14:57:48)
yanlış anlaşılmış "ben ayarlar) kullanım) Android işletim sistemi) 110 Mb kullanmış tarayıcı twitter ya da markete değil. işletim sistemi neden bu kadar kullanmış?

  • hoot  (23.08.13 15:22:03)
yazılım guncellemesi yapmıştır chatonn gibi programlarıda yazılımdan sayıyor sanırm

  • eja  (23.08.13 15:29:01)
peki konum belirleme olabilir mi? bu kadar çok kullanır mı? yalnızca bir iki kere yaptı. diğer zamanlar kapalıydı.

  • hoot  (23.08.13 16:49:32)
Cep internet pakette sadece download değil upload + download olarak hesap ediliyor bu da kullanım miktarını arttırıyor. Ara ara kapatıp açaçaksın, arka planda otomatik güncelleme yapan programlar olabilir onları kapatacaksın.

  • Tutkun  (23.08.13 16:53:04)
4 aydır kullanıyorum ilk kez böyle yükseldi normalde ayda 50 MB bile olmazdı.
bakın Program demiyorum "Android işletim sistemi" diyor. Virus olabilir mi?

  • hoot  (23.08.13 19:07:24)