ölüyoruz aslında değil mi?

kaç yaşında olursak olalım aslında ölmüyor muyuz yavaş yavaş?

Aldığımız her nefes bizi sürekli etkisi altında olduğumuz ölüme doğru çeker. Nihai olarak zafer ölümün olacaktır, çünkü doğumla birlikte ölüm zaten bizim kaderimiz olmuştur ve avını yutmadan önce onunla yalnızca kısa bir süre için oynar. Bununla birlikte, hayatımıza olabildiğince uzun bir süre için büyük bir ilgi ve özenle devam ederiz, tıpkı sonunda patlayacağından emin olsak da, olabildiğince uzun ve büyük bir sabun köpüğü üflememiz gibi.

  • dusunuyorumoyleysevurun  (22.08.13 18:16:05)
doğduğun günden itibaren ölüyorsun

  • kirazıseviyorum  (22.08.13 18:18:06)
ölüyoruz, demek ki yaşanılacak demiş ya adam işte.

  • bruges  (22.08.13 18:24:59)
"Her erkeğin ölümü babasının ölümüyle başlar." Orhan Pamuk

Kadını bilmiyorum. Biri söylese de öğrensek.
  • pardonan  (22.08.13 18:28:50)
yaşlanmayla ilgili en çok üzerinde durulan teori olan oksitlenme teorisine göre yaşlanma sebebi hücrelerin oksitlenmesi yani oksijenle tepkimeye girmesi sonucu işlevini yitirmesi, dna yapısının bozulması. yani yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz oksijen aslında bizi yavaş yavaş zehirleyerek ölüme götürüyor. her nefeste biraz daha ölüyoruz. şimdi derin bir nefes alın...

  • r_u_h  (22.08.13 18:48:34 ~ 18:48:47)
ölmeye başladığımızı farkettiğimiz andan itibaren doğuyoruz aslında.
Doğuyoruz. Her an, yeniden, bir daha.

  • dafaiss  (22.08.13 22:13:20)
  • hesabım silindi kırgınım modlar  (22.08.13 23:07:45)