Baslangic icin Tenis Raketi

Yeni tasindigimiz sitede tenis kortlari var, ev arkadasimla eglencesine oynamak istiyoruz. Baslangic seviyesi icin tavsiye edebileceginiz bir raket var mi? Boy vs onemliyse ben 1.81 o da 1.78. tesekkurler.

100-200 arası bir babolat veya wilson işini görür. daha sert bir yapısı olduğu için babolat daha uygun gibi başlangıca. ben wilson six one comp ile başladım (hala o var gerçi :) ) arkadaşın babolatı elime alınca vuruşlarda bir rahatlama hissediyordum. ama vuruşlara o sekmeye falan alışınca benimki daha rahat geldi. şansıma bana uygun olan raketi almışım.

boy falan değil elinin büyüklüğü önemli. internette sürüyle görsel video falan var nasıl tutulmasıyla alakalı. eğer eline küçük gelirse bir adet de grip al. en son wilsonın 20 liralıkları vardı inanılmaz kaliteli bir şey kesinlikle öneririm. yanlış hatırlamıyorsam rakette yazan l0 l1 l3 falandı raketin grip kalınlığı. ve yine yanlış hatırlamıyorsam her grip 1-1,5 basamak artırıyordu.

ama yine de fazla kalın almamanı / yapmamanı öneririm. wilson alacaksan olabilir ama babolatlarda ince daha rahat oluyor. 170-180 liraya kadar falan hangisine paran yetiyorsa hoşuna gidiyorsa al. eline al parmaklarınla çevir. tek seferde parmaklarımla zıplatıp 4-5 tur çevirebiliyorum mesela ben, bana uygun olanı öyle anlıyorum. :) 180in üstü profesyonele giriyor. yok hacı para bok bizde bir şey olmaz diyorsan al. ama kesinlikle çok aşağı da düşmeyin en azından üç basamaklı olsun fiyatı. "böyle başlayayım da ileride değiştiririm" olmuyor teniste. oynadıkça anlarsın. ortalama kalitede bir şey lazım en az.
  • zazazaraeta  (22.08.13 16:30:22)