risk budur!!! (havalimanından metroya yetişme)

arkadaslar pazar gecesi 23:25'te ucagim ataturk havalimani'na inecek ve ben 01:00 otobusune ankara'ya bilet aldim. havalimani'ndan son metro 00:00'da bitiyormus. sizce otobuse yetisebilir miyim? ucakta da 3c ya da 3d almayi planliyorum. business'in bir arkasi. RİSK BUDUR!!!

not: taksi tabii ki B planim ama taksisiz gitmek istiyorum otobuse zaten 40 lira verdim bi otobus parasi yesilkoy esenler icin niye verim.

yetişirsiniz gibi geliyor ama bagaj verecek misiniz uçağa? sadece el bagajınız varsa yetişebilirsiniz ama uçaktan inince bagaj bekleyecekseniz ne desek boş. bir keresinde 40 dakika bagajların gelmesini beklediydik.

  • kül  (22.08.13 10:43:20)
Bagaj yoksa ve dış hatlar değilse kesin yetişirsin...

  • otopsicocugu  (22.08.13 10:43:23)
Bagajınız yoksa garanti yetişirsiniz. Varsa biraz zor :)

  • pandispanya  (22.08.13 10:43:51)
bagaj var da ucak indikten sonra malum 500 metre yol gidiyoruz pasaport kuyruguna gidiyoruz o sirada bagajlar gelmis oluyor genelde de sizin dediginiz gibi 40 dakka surerse ayvayi yedim. bagaj var ne yazik ki

  • maresalx  (22.08.13 10:47:17)
o zaman son metroya yetişmeniz çok zor, zaten metroya varmak için de epey yol yürüyeceksiniz. taksiden başka çare kalmıyor gibi. bütün işlemler bitip bagajınızı aldığınızda 23:50 falan olduysa koşturun, yetişemezseniz mecbur taksi :)

edit: atatürk havaalanındaki yoğun uçuş trafiğinden hiç bahsetmiyorum bile. bazen bi tane pist boşalacak diye 10 dakika tur atıp da öyle iniyor uçaklar :)
  • kül  (22.08.13 10:56:26 ~ 10:59:00)
Yetişme ihtimalin %20. Budur.
Otogar'a kadar 40 TL tutmaz diye düşünüyorum taksi.

  • diable00  (22.08.13 10:58:30)
ya olm moralimi bozmayin. ayrica pasaport kontrolunu gecince bi alt kat hemen metro amk nereye cok yol yuruyecegim anlamadim. 40 dakikam var 1 ay once 20 dakikada metroya ulasmistim tek merak ettigim gece hic gelmedim gece oralar nasil oluyor bilmiyorum

  • maresalx  (22.08.13 11:03:55)
metroya yetişme ihtimaliniz zor görünüyor. indikten sonra 1-2 kişi bulup taksiyi ortak ödeyin.

  • sifirin altinda  (22.08.13 11:16:00)
1) ucak körüğe gelmeli
2) bagaj olmamalı
3) iç hatlardan metro yaklasık 10 dk koşmalısın
4) bu bilgiler doğrultusunda vaktinde inerse ucak sondan bir onceki metroya bile binebilirsin.

kritik nokta körük ve bagaj.
  • monreve  (22.08.13 11:35:38)
23.25 dediginiz saat, ucagin tekerleklerinin alana degdigi saattir. ataturk havalimani'na ucak tekerleklerini degdirdikten sonra en az 10 dk koruk/otobus icin yer arar/bulur/park eder. sonra sizler inmeye calisirsiniz. eger korukse daha kolay, degilse otobus sizi havalimani girisine goturur. oradan da pasaport icin en az 500 mt filan yurursunuz. sonra pasaportta sira beklersiniz. ardindan varsa bagaj, yoksa cikis icin de yine yurumek zorundasiniz. pasaporttan metroya da yaklasik 500 metre yurumek gerekir.

tum bunlari goze alarak, siz o otobuse o saatte yetisemezsiniz.

uzgunum ama durum bu.
  • for the record  (22.08.13 11:44:45)
ne yap et o taksiye bin hacı

  • groovettyn  (22.08.13 12:09:57)
kimse söylememiş.

bir de rötar ihtimali var. söylüyorum ve kaçıyorum.
  • mea maxima culpa  (22.08.13 12:36:48)
yetişemiyeceğine bahis oynamak istiyorum
uçak vaktinde kalkmaz geç iner
hemen körüğe yanaşmaz en az 25 dk dolaşır sonra otobüs
pasport kuyruguişin zor
  • joepiscopo  (22.08.13 13:03:39)
otobüs firmasını arayıp bileti 2'ye çekmek çok mu zor?

  • ozzyninpambukgotu  (22.08.13 15:28:10)
noldu noldu yetiştiniz mi? :)

  • kül  (31.08.13 16:47:05)
23:20de aştiye ego otobüsü vardı. işte bunlar hep kısmet :/

  • buhebu  (31.08.13 17:31:14 ~ 17:31:33)
uçak hedeflenen saatten biraz daha erken iner. o saatte pek uçak kuyruğu olmaz diye düşünüyorum. 15 dk oradan kazansan, bavulu direk alsan her türlü giderin var hacı abi.

  • emiter  (31.08.13 17:36:32)
YETİŞEMEDİM!!!

  • maresalx  (25.10.13 12:56:10)