[]

Vekaleti verilen arsanın izinsiz satılması.

İyi akşamlar.
Annem akciğer kanseriydi ve kardeşine vekalet verdi, arsası satılsın diye, kardeşi satılmadı diye vekaleti iptal ettirdi annem. Sonra tapudan baktırdık ki dayı arsayı satmış annemin dünyadan haberi yok hasta kadın ne yapsın. Hukuken ne yapabiliriz? Yoksa dayıya yazık olacak.. Teşekkürler. 
Vekalet süresi icinde satılmışsa bir şey yapamazsınız


  • efrasiyab87  (20.08.13 21:09:35) 
alan kişiye karşı 3. kişi konumunda olduğu ve vekalet sahibi kişiyle iş yaptığı için bir şey iddia edemezsiniz. dayıya karşı ise elbette sebepsiz zenginleşme hükümleri çerçevesinde arsa satışından elde ettiği geliri dava edebilirsiniz.


  • alice practice  (20.08.13 21:28:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.