07 ile Başlayıp 07 ile Biten Plaka

Bunlar özel mi oluyorlar? Elbette 07 dnz 07 demiyorum bu plakanın alıcısı çok olur ama 07 hbf 07 gibi (plakalarla ilgim yok ve afaki örnekler veriyorum) plakalar da özel midir? Özelden kastım değeri daha yüksek, alıcısı daha çok gibi.

Teşekkürler.

emniyete fazladan para verilerek alınabiliyor diye biliyorum

  • dieselsingle2  (19.08.13 22:42:33)
Özel plaka ve fiyatları yuksektir...

  • Sskywalkeremre  (19.08.13 22:43:13)
emniyete fazladan para verilerek alınıyor ancak rüşvet anlamında fazla para değil yani böyle plaka almanın belli bir ücreti var.

  • mosakale  (19.08.13 23:07:39)
Peki diyelim ki ben bu plakaya sahibim. Satışa çıkarsam ve desem ki "bu plakayı size satarım ama alacağım plakanın masrafları + 1000 lira istiyorum" desem olur mu? Bu veya benzer şekilde satabilir miyim?

  • quanche  (20.08.13 08:31:57)
evet satarsın ama trafik tescil şubeden birileriyle görüşürsen sağlıklı bi şekilde halledebilirsin. yanlış bilmiyorsam öyle hop diye sadece plakayı satamıyosun, çok masraflı değil ama biraz teferruatlı bi işlem.

  • mosakale  (22.08.13 19:09:49)