Koreli arkadaşıma metrobüste taciz etmişler

Merhaba arkadaşlar. Koreli arkadaşım 3 ay önce erasmus ile istanbul'a geldi. türkiye'yi ve türkleri çok seviyordu. türkiye'de kalmak istiyordu. çok utangaç ve alıngan birisi. ama bugün çok mutsuz olduğunu ve başından bir olay geçtiğini söyledi. benden başka sadece bir arkadaşına söylemiş. etek giydiği bir zamanda metrobüs'e binerken kalabalık olduğunu ve o sırada birinin kalçasını ellediğini söyledi. arkasına baktığında kimse yokmuş çok hızlı olduğu için bağıramamış. arkadaşlarına anlattın mı dedim hayır anlatmadım ama anlatsam etek giydiğim için beni suçlayabilirler dedi. bana bunalıma girdiğini ve kore'ye dönmek istediğini söyledi. onu bu durumdan kurtarmak için ne yapmalıyım?

koreye dönsün bence de,ben de olsam dönerdim.

  • rock n roll  (19.08.13 22:12:33)
Yanında biber gazı taşımasını, buranın kendi ülkesi veya medeni herhangi bir ülke olmadığını, insanlardan insanlık beklememesi gerektiğini söyleyin. Biber gazını kullanmaktan da çekinmesin. Tabii aracın içinde değil. Yani bu olumsuz durumun üzerine gitmesini, pes etmemesini, bu durumun yabancı ülke vatandaşı olmasıyla bir ilgisi olmadığını söyleyin.

  • grgn  (19.08.13 22:14:09)
koreye dönsün, manyaklık etmesin

  • sipsiyah  (19.08.13 22:22:21)
1-) erasmus avrupa ülkelerinde olan bir olay
2-) asya ülkelerinde ( özellikle japonya ve kore ) metro sapıkları yaygın, chikan derler japonlar.

yani tacizle üniversite yaşında istanbul'da tanışma hikayesi biraz fazla. varsa öyle bir koreli, onun adına üzüldüm. batının iyi yanları da var onları alsın, bir daha da metrobüste taciz ediyorlar diye bağırsın. işe yarar.
  • repins  (19.08.13 22:39:02)