yaşama motivasyonlarınız

nelerdir?

yani neden intihar etmiyoruz. neden bitirmiyoruz. çok mu mutluyuz?
mutlu olabilme ümidimiz mi var? cesaret mi edemiyoruz? nedir?

daha önce de sormuştum ama yeni birileri de görsün.
eksiduyu.ru

maksat sahne devam etsin, zaman gecsin. yok benim oyle bir motivasyonum :)

  • kobretti  (19.08.13 18:43:18)
- geride kalacak olanlar için.
- dünyanın binbir türlü çilesini çeken insanlara, bir şekilde en ufak bir yardımda bulunabilme ihtimali için.

  • kül  (19.08.13 18:45:32)
"cevab veremedi".

  • zawisza  (19.08.13 18:46:05)
dini inancım yüzünden intihar edemiyorum.

eskiden sevgilim için yaşardım. artık o da kalmadı.
  • sen git ben geliyorum  (19.08.13 18:48:24)
neler olacağını merak ediyorum. kötü filmlerden bile yarıda çıkmam ki ben, hayatı sonlandırmak ne demek..

  • bxgx  (19.08.13 18:49:18)
su an pek mutlu degılım ama ılerıde olacagımı dusunuyorum, bu yüzden.

  • Idonthaveausername  (19.08.13 18:49:23 ~ 18:49:53)
ailem,sevdiğim insanlar,gerçekleşmesini çok istediğim hayallerim var.bunlar motive ediyor.

  • rock n roll  (19.08.13 18:50:19)
yaşadığım her gün onu görmeye devam edebilirim. Yaşadığım her anın tadını çıkarabilirim çünkü.

  • wiillii  (19.08.13 18:51:08)
ileride mutlu olacağım umudu.

  • doxanikee  (19.08.13 18:52:38)
bitirmem gereken bir okul var. diplomayi aldigim ertesi gunu tepeme ucak dusup olsem uzulmem.

ha intihar olayi cok sacma, madem geldin yasa amk, eger istedigin gibi gitmiosa kansermissin 3 aylik omrun varmis gibi yasa, vur kir, parcala, keyfine bak, duzeni sik. zaten intihara gerek kalmadan olursun bir sekilde.
  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (19.08.13 18:54:15)
show must go on.

  • portmanto  (19.08.13 18:55:10)
İçgüdü panpa. Canlı olan her şey ilk olarak yaşamını sürdürmek, ikinci olarak da soyunu sürdürmek görevlerini şartsız bir şekilde üstlenir. Böyle olmasaydı hayat diye bir şey olmazdı çünkü.

  • adoramer3ku  (19.08.13 18:59:06)
tez derdi olmasa hayat çok güzel.

  • halanne  (19.08.13 18:59:48)
ölmeden önce yapmam gerekenler listesi var onları yaptıktan sonra en son madde gökdelen den atlayıp ölmek var

  • onheil  (19.08.13 19:02:45)
daha dövme yaptıracağım.

  • baldur  (19.08.13 19:04:55)
Öldükten sonrası için bir bilinmezlik var. Ne olacağını bilmediğim için de korkuyorum haliyle. Bir de merak var tabi, yarın ne olacağını merak ediyorum, bugünden daha güzel olabilme ihtimali var.

  • zetsuboushita  (19.08.13 19:06:17)
@bxgx değişik konuştun ama kötü filmlerin sonunu izlemiyorsam sıçtım demektir.

@onheil nasıl bir liste o? neler var?

@baldur dövmeden sonra kendini aşağı mı atacaksın?
  • sparkle kiddle  (19.08.13 19:10:33 ~ 19:11:13)
yok dövme yaptırınca ikinci de yaptırmadan duramıyormuşsun ya, bu döngü böyle sürecek işte :)

  • baldur  (19.08.13 19:20:12)
Sadece aile denen kavram.

  • hadji  (19.08.13 19:25:04)
bi şeyler öğrenince, eskiden yapamadığım bi şeyi yapabilince filan sevindirik oluyorum. arada ilginç, sürprizli şeyler oluyor, heyecanlanıyorum. çeşitli bedensel deneyimler, bi şeyleri anlamlandırmaya çalışmak ya da anlamsızlık hissine kapılmak, seçim yapmak, sorumluluk almak, bırakmak, kazanmak, kaybetmek, değişmek, değiştirmeye uğraşmak, çevreyle ilişkilenmek, hikayeler anlatmak ve dinlemek, bazen çaktırmadan hikayeyi değiştirmek, baştan başlamak filan hep çok acayip. canımın çok sıkıldığı anlarda bile henüz yaşamaktan bıktığımı söyleyemem. çok boka sararsa durmam ama. garantili intihar planlarım var.

  • atrophy  (19.08.13 19:36:54)
Yaşınız 35i falan gecmisse serzenisinizi anlarım ama genç arkadaşlar lütfen intihar falan demeyin. ben de 18yasinda ciddi şekilde öyle bunalımlardan gectim, ama 23ten beri herkesin imrenerek baktığı -bu beni ilgilendirmiyor- hayatın her saniyesinden zevk aldigim bir yerdeyim. Her şey güzel olacak, rahat olun.

  • jemjum  (19.08.13 20:16:37)
banka soymaktan tut antarktikaya gitmeye kadar uzayan yaşama heyecan katacak bir liste bu listeyi tamamlamadan ölmeyi düşünmüyorm bitirince zaten istediğim herşeyi yapmış olacağım o zaman hayatıma kendim son verebilirim kısaca bu liste için yaşıyorum

  • onheil  (19.08.13 21:18:21)