10 gün boyunca minimum uyku, maksimum performans

Sevgili duyuru,

Başlık pil reklamı sloganı gibi oldu ama durum bu. 10 gün işlerim çok yoğun ve ayakta kalıp işlerimi bitirmem gerekiyor. Bu süre zarfında beni zımba gibi ayakta tutacak bir şeylere ihtiyacım var.

Birazcık çalışma sistemimden bahsedeyim; 09:00-22:00 arası şirkette oluyorum. 22:00'den sonra eve geldiğimde bırakın çalışmayı, oturmaya bile mecalim olmuyor, haliyle yatıyorum. Saati 02:00-03:00'e kuruyorum ancak 2 günden sonra uyanamıyorum. (normalde uykuya doyamayan biriyim) Yaklaşık 20 gündür sistem böyle. Yorgunluk, dikkat eksikliği ve zihin bulanıklığı var. Kısa sürede uykumu en aza indirgeyip, zihnimi açık tutacak ne önerirsiniz?

Kahve diyenler olacaktır, günde 6-7 kupa nescafe ve 2 Türk kahvesi içtiğim için pek faydası olmuyor, bağışıklık kazanmış durumdayım. Kısa süreli kullanabileceğim, etkili multi vitamin var mıdır? Ya da deneyip memnun kaldığınız bir formül? (Bu tür şeylerde eczanelere pek güvenemiyorum)

Sevgili moderatörler, birkaç yanıt alana kadar üstlerde kalırsa çok sevinirim.

ogle uykusu sart

  • cassidy fairylady  (19.08.13 05:35:34)
  • ermanen  (19.08.13 06:01:51)
ufak egzersizler kan akışını hızlandırdığı için uyku açar, çok uykun varken kahve kola kendine getirir, arada enerji içeceği falan derim ama 1-2 gün için idare eder bunlar. 10 güne kalp krizi bile geçirirsin bu şekilde. az uyumaya kendini alıştıracaksın, arada 15-20 dakika kestireceksin. imkanın varsa öğlen 1-2 saat uyu.

ayrıca uykun gelmeden önce yeşil elma yersen uzun süre uykun gelmeden idare edersin ama uykun geldikten sonra faydası yok, niye ben de bilmiyorum.
  • r_u_h  (19.08.13 06:55:02 ~ 06:56:11)
oglen bir saat uyuyabilirseniz çok çok iyi olur. özellikle 11:30 13:30 arası

  • ne nicki be  (19.08.13 10:02:25)
ben kullanmadım ama ablam Pharmaton sayesinde sabahları çok dinç olduğunu söylemişti.

  • megalomaniac  (19.08.13 10:05:19)
bu şekilde çalışmaya ancak gün içerisinde azar azar uyuyarak devam edebilirsiniz.gün içerisinde 15 20 dk lık kestirme bile sizi çok daha dinç yapacaktır.dikkat edin.

  • kendihalindekiyaratık  (19.08.13 10:11:29)
pharmaton ya da arcalion'a bakin derim.

  • typemismatch  (19.08.13 10:30:50)
pharmaton u bizim patronlar kullanıyorlarmış
sözlükten de okudum hemen aldım.
ilk 3-4 gün hiç bir etkisini görmediğimi düşünüyordum ama 3 haftalık süreci geriden baktığımda belki ilk 2 gün faydasını görmedim sonrasında 3-4 saat uykuyla günü tamamladım.
tavsiye edebilirim
  • arafa  (19.08.13 11:00:59)
Geç yazabiliyorum, hepinize teşekkür ederim.

Geçen yıl kür halinde Pharmaton kullanmıştım, ama sadece ilaç kullandığım zamanlarda dinç hissettim. 1 ay gibi kısa bir sürede yeniden eski halime dönmüştüm. Onun için hiç başlamadım şimdi.

@typemismatch
Arcalion'u duymamıştım, sözlükten baktım enerji deposuna benziyor. Deneyeceğim, teşekkür ederim.
  • kelrapunzel  (20.08.13 11:01:17)