Kuzey Irak Turu?

Bir arkadaşım mimar olarak Erbil'e gitti, epey taşaklı bi firmada, ben ve bir arkadaşım da onu ziyaret edelim diyoruz. Diyarbakır'a uçakla gidip, oradan 5-6 saat arabayla geçilebiliyormuş. Ya otobüse bineceğiz ya da gelip bizi alacaklar.

1) Güvenlik endişemiz olmalı mı? (Hem otobüsle, hem de bagajı dolu Toyota Hilux'lar ile gideceğimiz ihtimalini göz önüne alalım)

2) Pasaportuma kürdistan damgası mı basılıyor, ırak mı? (Bu önemli bir konu maalesef)

3) Gitmeye değer mi sizce?

erbil baya gece hayati falan olan bi yer. gitmeye deger bence. baya guzel barlar vs vs varmis. pasaport konusunu bilmiyorum ama guvenli demisti giden bir arkadasim. gitmeye deger bence.

  • rentts  (19.08.13 00:00:52)
Pasaportuna Kurdistan damgasi vuracaklar hem de giriste welcome to kurdistan yaziyor kurdistan bayraginin altinda.

  • zaxurani  (19.08.13 00:38:58)
direkt erbile uçakla gitmek diye bir seçenek de var aslında. değerlendirmez misiniz :) gerçi nerden baksan bilet fiyatları son 1 hafta kala 350-370 doları görüyo. pasaporta ırak damgası basılıyordu 7-8 ay önce. şu an da öyle sanırım.

  • kabak cekirdegi  (19.08.13 00:53:27)
Çok pahalı oluyor uçakla ya. 350 gidiş 350 dolar dönüş falan, onun yerine 60 liraya diyarbakır'a giderim uçakla, 4-5 saat yol koymaz yani diye düşünüyorum. Teşekkürler.

  • roket adam  (19.08.13 09:46:47)