game of thrones

1. sezon 5. bölüm. Lord starkın karısı cüceyi yakaladıktan sonra birileri geliyo orada ufak kavga çıkıyo sonra bi adam lord starkın yanına gelip karınız hakkında özel bi şeyler söyliycem diyip 'she's taken the imp' diyor. Burada ne demek istedi şimdi bu imp 5 bölümdür geçiyor nedir bu imp bi de bunlara saldıranlar kimdi?

edit: bir de bu kadın şimdi ülkeden ayrıldı kız kardeşinin yanına mı gidiyo? Oğluna zarar vermeye çalışanları mı bulmaya çalışıyo?

imp küçük şeytan mı ne işte. türkçede hani. ya da halfman diyorlar ona

  • kablelvuku  (16.08.13 14:29:31)
imp = cüce = tyrion lannister

adamın birçok farklı lakabı var.

edit: evet kız kardeşinin yanına vale vadisine gidiyor. oğluna cücenin zarar verdiğini düşünüyor, o yüzden onu vale'da yargılamak istiyor.

yolda ona saldıranlar da dağ haydutları. vadinin sahibi arryn hanedanlığı olduğu halde yakın zamanda çok güç kaybetti. bu yüzden vadide yaşayan bir diğer grup olan dağ haydutlarının etkinliği arttı. dağ haydutları kimseye herhangi sevgi beslemez. ilkel adamlardır.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (16.08.13 14:30:50 ~ 14:48:45)
ilk bölümlerde tyrion lannister'ın yüzüne karşı imp dedikleri oluyordu. hemde dizide küçük şeytan denebilecek bir kişi var. tyrion lannister. burdan bile anlayabilirsin. sanırım poponla izliyorsun kanka ya. tyrion lannister kim deme ihtimalin yüksek, anlarım.

  • neil manke  (16.08.13 15:30:20)