Sarıyer-Kireçburnu Balık Tutmaca

Bu işte yeniyim. Nasıl bir olta kullanılır, tam olarak sahil şeridinin neresinde balık tutulur hiç bilmiyorum.

normal bir olta?
kanca ve ekmekle bu iş olur mu?
oralarda müsait yerler var mı?
direk kapsam oltamı gitsem olur mu?

su durgun mudur? normal barajta tutar gibi, renkli duba, kanca ve kurşun üçlüsüyle mi tutacağım?

yardımlarınız için sağolun.

tarabya tarafına git. balık orada tutulur. Tarabya oteli ile vilayetler evi arasındaki her yerde balık tutabilirsin.

eğer merakın varsa ve sıkılmam diyorsan sakın dandik bir olta ile başlama. çünkü mutlaka o oltayı atıp, daha iyisini alacaksın. 2 kez masraf yapmana gerek yok. eğer istersen sana marka önerebilirim.

ekmekle kefal yakalarsın ancak. o da istanbul'da yenebilen bir balık değildir. karnına bıçağı vurduğunda mutfağı kesif bir bok kokusu kaplar. istanbulda kefaller maalesef pis, bulanık sularda takılıyor.

oltanı ve kovanı direkt kapıp gidebilirsin. zaten oltacılar genelde mevsimine göre olta takımı satar. yani çapari zamanı sana sıyırtma satmazlar.

boğazda akıntı mutlaka olacaktır. ama korkmana gerek yok. akıntıya göre oltanı atıyorsun. renkli dubayla filan kefal belki de zargana yakalarsın. ikisi de pek makbul balık değildir istanbul boğazının şartları gözönüne alındığında.

bu konuya hevesliysen yardımcı olabilirim sana.
  • bilmemkacincinick  (14.08.13 18:16:19)