Diş kökü ağrısı

Ara ara dişlerimin kökü ağrıyor. Böyle nasıl tarif edeyim bilmiyorum tam ağrı gibi de değil ama dişlerimi birbirine vurmak istiyorum (vuruyorum da kıt kıt)
Neden olur bu?

ortodonti tedavisi mi gördün? diş kemiğinde açılmalar var ise bunlar ağrı yapabilir. basit bir röntgen ile anlaşılabilir bir sorun

  • phoenixbird  (14.08.13 16:14:18)
@phonenixbird hayır olmadım ama eğer sebep oysa buna çıkan 20'liklerim de neden olabilir diye düşündüm şimdi sen diyince, olabilir değil mi? diğer dişleri falan sıkıştırıyor olabilir mi?

  • nıç  (15.08.13 11:11:23)
dişlerin sıkışması da yer değişmesine neden olur. bu çene kemiğinde açılma yapar kendiliğinden tedavi olur ama bu süre içerisinde ağrı yapar. kendiliğinden kapanması da 5 yıl kadar sürebiliyor tabi

  • phoenixbird  (16.08.13 19:14:14)