Kargom nerede?

Selamlar. amerika'dan (nba store) bir alışveriş yaptım ve yaklaşık bir aydır bekliyorum gelmesini. bana yollanan bir maildeki linkten USPS'e yönlenip takip edebiliyordum. ama en son şu noktada kaldı:

Depart USPS Sort Facility
Your item departed our MIAMI, FL 33112 sort facility on July 26, 2013. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

ben şimdi bana verilen order numarasıyla da (başında # olan 10 haneli no) ve USPS'te görünen label numarasıyla da (CM...US) ppt yurt dışı takipten kargoma ulaşamıyorum (kayıt bulunamadı yazıyor)

shipping'le birlikte 80 dolar falan tuttu. tek bir tişört sadece, gümrükte takılmış olabilir mi? nasıl öğrenebilirim kargomun durumunu, bilemiyorum. ne yapayım sizce?

ptt'nin sitesinden o usps koduyla ara kankalemeto. büyük ihtimalle ptt'de bekliyordur.

  • baldur  (14.08.13 14:16:32)
@baldur

BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI.

diyo abi. denemiştim zaten daha önceden de...
  • qwertyali  (14.08.13 14:20:06)
mail atın bence. gerçi ben de usps önceki gün mail attım dönmediler. benim de kargo iki haftadır chicagoda takıldı duruyor.

  • kaputt  (14.08.13 14:27:29)
şimdi ptt'yi aradım barkod numaranız doğru değildir dediler. yoksa Türkiye'ye bile gelmese biz onu buradan görebilirdik diyorlar. nba store'a mail atmıştım onlar posta ofisinizi kontrol edin demişti. barkod numarası da yanlış olmamalı çünkü onların sitesinde yazanı verdim...

  • qwertyali  (14.08.13 14:35:19)
benim de bir gönderim 25'inden beri Amerika'dan çıkışı görünmeden duruyor:

25/07/13 17:10 2013-07-25 17:10:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi UNITED STATES (Yurt Disi)

PTT'ye girişini hala göremiyorum.

"BU BARKODA AiT HERHANGi BiR KAYIT BULUNAMADI." diyor.

Bu şekilde kaybolan iki paketim var. PTT'ye yazdım. 3-4 ay sonra "inceliyoruz" diye yanıt geldi.
Yine 3-4 ay sonra

xxx xxxx barkotlu gönderilerinizinde kapsamında bulunduğu Başmüdürlüğümüze bağlı Uluslar Arası Posta İşleme Merkezi çıkış, XXXXX Dağıtım ve Toplama Merkezi varışlı xxxxxx sayılı postanın akıbetinin tespit edilememesi üzerine Başmüdürlüğümüzce başlatılan araştırmalar sonuçlanmıştır.

Yapılan araştırmalar sonucunda konu postanın zayii olduğu anlaşılmış, olayda kusuru kamera kayıtları yoluyla da tespit edilen ilgililer hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.

Yaşanan aksaklık nedeniyle üzüntülerimizi bildirir, iyi günler dileriz.

diye bir mail geldi. Giden gitti.
  • nop  (14.08.13 15:01:47 ~ 15:03:06)
@nop

çok fenaymış. geçmiş olsun.

ben alışverişi yaptığım siteye mail attım tekrar. onların dönüşüne göre USPS'e de mail atıcam. dönmezlerse arıycam, açmazlarsa evlerine falan gidicem herhalde.
  • qwertyali  (14.08.13 15:24:47)
ben de siteye attım en kötü iptal edim siparişimi diye, edemezsiniz artık shipping statuse geçti dediler. bu gönderiler 4 haftayı buluyor olmazsa yine bize dönün dediler.
ama nop'a olan çok fenaymış ya zararı da mı ödemiyorlar?

  • kaputt  (14.08.13 15:30:28)
siz ptt'den nasıl sorguluyorsunuz? benim no da LN ile başlıyor ama forumlara baktım da o nolar sorgulanmıyormuş zaten, kargo bulunamadı deniyormuş.

  • kaputt  (14.08.13 16:02:31)
www1.ptt.gov.tr

yukarıdaki adresten.
bi de ptt'yi arayıp CM..US falan rakamlarla beraber söylediğimde neden başında CM var demedi.

forumlarda nereden sorgulanabildiğini söylüyorlar mı?
  • qwertyali  (14.08.13 16:16:03)
yok onu bulamadım. ben de sizin söylediğiniz bu adresi bulmuştum ptt nin sitesinden. ama benim numaram LN482xxxxx45US gibi bir şey. foruma sorduğumda ln sorgulanamıyor filan dedi. benim son gözüken usps'in sitesinde August 3, 2013, 10:03 am CHICAGO, IL 60666 diye. hala oradadır diye umuyorum, yani geldiğinde turkey yazıyormuş çünkü. galiba sizinki de miami'de kaldı. gelince çünkü turkey işlenecektir. onu da yine forumda bir sitede gördüm. forum.donanimhaber.com

Bullet Arrived Abroad, April 27, 2007, 3:04 pm, TURKEY
Bullet International Dispatch, April 23, 2007, 8:10 pm, Chicago (O'Hare) AMC
Bullet Acceptance, April 19, 2007, 3:32 pm, CHICAGO, IL 60614

böyle demişler adama. demek bizimki daha türkiye'ye gelmedi. geldikten sonra ptt sorgulaması olabiliyor anca.
  • kaputt  (14.08.13 16:22:14)
ama bana ptt'deki adam, Türkiye'ye gelmeden de biz sorgulama yaptığımızda görebiliyoruz dedi. bizde bi sıkıntı var bence.

  • qwertyali  (14.08.13 16:35:13)
haydi ya o zaman acaba bu dediğim ln'li no ile takip edilmiyor konusuna mı geliyor. barkod no yok mesela bende. bu ln'li olan da usps'in takip numarası ptt bunla sorgulayamaz. belki bir ihtimal alışveriş yapılan siteden barkod no isteyebiliriz. pttnin sitesinde sorguladığımız yerde barkod no yazıyordu zaten. gümrüğe takılacak şeyler değil aslında. sizinki tshirt benimki de şapka tarzı bir şey. bir de bana işte gelen mail var alışveriş yaptığım siteden 4 haftayı bulabiliyor bekleyin diye..

  • kaputt  (14.08.13 16:41:55)
alışveriş yaptığım siteye yeniden mail attım. barkod no istedim. bizdeki no usps tracking no, ama ptt için barkod lazım verir misiniz diye. bakalım cevabı yazarım yine.

  • kaputt  (14.08.13 16:45:25)
bana aynı numaradır o gibi gelmişti. ama ben de mail'de barkod no istedim onlardan. haber gelince yazarsanız sevinirim. aynı mıymış acaba USPS no'su ile...

  • qwertyali  (14.08.13 16:58:00)
barkod bildiğimiz barkod numarasıdır ya kalemlerin üzerinde filan vardır bakın onlara, bu ln...us olanlar barkod no değil, standartlar böyle olmamalı barkod no da. bakın mesela amerika'nın barkod kodu Amerika - Kanada Barkod Kodu : 00-13 ile başlıyormuş.
www.yenimakale.com

#'li olan da order no bende de var ondan 5 haneli bişi benimki ama o da tamamen alışveriş sitesiyle ilgili bişi. yani ben hala ümitliyim. barkod no alamasak da, bence benimki chicago, seninki miami'de.. ama nop'un başına gelen fena. inşallah öyle patlamaz bizimkiler de..
  • kaputt  (14.08.13 17:09:32)
veremiyorlarmış barkod no göremiyormuş. son gördüğüm chicagoda olduğu 1 eylüle kadar gelmezse bana bildir demiş cevapta.. artık bekleyeceğim..

  • kaputt  (15.08.13 07:59:57)
bana da 23'üne kadar gelmezse bildir demiş. bi de barkod numarasından falan hiç bahsetmemiş. halbuki mailimi please help and give me the number!!11 diye bitirmiştim.:/

bekleyeceğiz o zaman. haydi rastgele...
  • qwertyali  (15.08.13 09:22:03)
ekstra bilgi:
Az evvel USPS ile konuştum, adamlar temmuz 26’da buradan çıktı dedi. Gümrükte bazen takılabiliyor bekleyin 21 iş gününü dediler. Bu arada barkod numarası diye bir şey bilmiyoruz biz, bir tek label number var hacı dediler.
Beklemeye devam.
Eğer gümrükte takılırsa ne yapacağım onu hiç bilmiyorum…
  • qwertyali  (15.08.13 18:06:50)
hmm ilginç olmuş demek benimki de çıktı oradan ama ulaşmadı buraya. muhtemelen bizim paketler gümrükte.. ama takılması için sıkıntılı bir paket olması gerekmez mi. ikimizinki de bakınca takılacak şey değil gibi, ben çok kuralları da bilmiyorum da.. bence gümrükte işlemler uzun sürüyor olabilir. bekleyelim bakalım o zaman. inşallah ulaşır ya.

  • kaputt  (15.08.13 19:07:21)
bugün kargom ulaştı:)
ama sitede sorguladığımda hala chicago gözüküyor.

  • kaputt  (19.08.13 17:04:16 ~ 17:06:05)
:) hadi geçmiş olsun.

benim kargoda hala ses yok:/
  • qwertyali  (22.08.13 10:27:26)
teşekkürler..

haydi ya inşallah sorun çıkmamıştır, ulaşır sizinki de..
  • kaputt  (22.08.13 11:56:07)