[]

12 saatten fazla çalıştıran iş yeri

böyle bir yer biliyoruz diyelim. ekstra mesai ücreti de vermiyorlar. haftada 1 gün izin kullandırıyorlar. her gün 12 saat değil ama çoğunlukla böyle, oldukça "esnek" oluyor. sözleşmede de bu saatler belirtilmemiş. bu iş yerini anonim olarak şikayet etsek bir şey olur mu? yani bir sonuç elde edilir mi? ne yapmak gerek?
 
hiç bişey çıkmaz.


  • kakao  (13.08.13 20:49:55) 
çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı iş teftiş kuruluna bildirebilirsiniz. ülkede iş kanunu var. bir şey çıkmayabilir ama çıkabilir de.


  • cilekli krep  (13.08.13 20:58:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.