kredi kartı limitleri mantık hatası?

iş'te üniversiteli var.
müşteri limiti: 700
kullanılabilir müşteri limiti: 285
kart limiti: 700
kullanılabilir kart limiti: 285
bakiye: 0.00
kalan hesap özeti borç tutarı: 0.00
ödenmesi gereken asgari tutar: 0.00

borç ödeme kısmına gelince de: kredi kartlarınıza ait ödenmesi gereken borç bulunmamaktadır diyo.

e hiç borcum yoksa neden limitim 700 yerine 285? bi süre hep asgari ödedim ondan mı? ondansa da düzelttim bütün borçlarımı kapattım tekrar eskisine dönmesi gerekmez mi? nasıl oluyor?

Hesap özeti aydan aya geliyor. Ondan kaynaklıdır muhtemelen. Benim de borcum 0.00 gözüküyor, limit 1.000 tl ama kullanılabilir 90

  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (12.08.13 23:28:30)
taksidin kalmis olabilir mi, sonraki donemler diye bir sayfa ara orada ay ay gostermesi lazim. (vadesi gelmeden borc gorunmez)

  • disq  (12.08.13 23:28:38)
vadesi henuz gelmemis taksitli alisverisleriniz yuzunden olabilir.

  • thy serpent  (12.08.13 23:28:47)
taksitli alışveriş yaptıysanız kalan taksitler kadar limitiniz bloklanır.

diğer olasılık ise 415 liralık alışveriş yaptınız ama henüz işlenmedi. dönem içi hareketlere düşmediği sürece alışveriş , borç olarak gözükmez ve ödenemez, ama limitinizden bloklanır.

taksitde de durum şu,
700tl 10taksit alışveriş yaptınız. limitiniz 0lanır. gelecek ay 70tl ödeyince limitiniz 70tl olur, gelecek ay 140, sonra 210.. bence sizdeki durum bu.
  • sadun.net  (12.08.13 23:28:53)
hay allahım atm'de bütün borcu öde gibi bi seçenek vardı onu seçtim bu kadar gösterdi. hala taksitlerim varmış 25*8 kalanı da yansımayanlar heralde. bütün borç deyince taksitleri niye katmıyorsa.

  • xenophobe  (12.08.13 23:31:50)
çünkü taksit kısmını önce bloke edip her ay yeni harcamışsın gibi düşürüyor

  • metehan01  (13.08.13 00:35:02)