torrent sorusu

seed ne kadar fazlaysa o kadar hızlı download yapılıyor sanıyordum. sanırım yanılıyorum. manzara şu şekilde. 50 kb'in üzerine çıkmadı bir türlü download hızım.

sizce neden?

(bkz: port açmak )
ayrıca seed fazla ama leech az olması lazım tabii.

  • whoosie  (12.08.13 15:05:15)
şöyle bir durum da var. seed yapan eleman başka dosyaları da seedliyorsa sana download düşmüyor olabilir. hangi trackerdan indiriyorsun? durum acele gibiyse yardımcı olabilirim sanırım.

  • patr  (12.08.13 15:10:36)
bir de şöyle bir durum daha var. o seed edenler dosyanın sadece %10unu seed ediyordur, partial seed denen olay.

  • inugard  (12.08.13 16:19:26)
dosya indirme hızını etkileyen etmenlerden aklıma gelenler:
-seed/leech oranının düşük olması
-seed sayısının az olması
-seed edenlerin upload hızlarının o torrent ya da sizin için düşük olması (o sırada dropbox'a dosya yüklüyor olabilir, başka bir torrent'de upload yapıyor olabilir, vs.)
-private tracker'lar için download slot sınırlaması olabilir.
-sizinden kaynaklanan bir durum olabilir:
*dandik modem/router
*kötü internet bağlantısı
*o sırada yaptığınız indirme ya da göndermeler.
*kardeşinizin yan odada video izlemesi.
*adil kullanım kotası
*port yönlendirmesi yapılmamış router
*p2p trafiğinden hoşlanmayan isp (türkiye'de duymadım)
  • mahsen  (12.08.13 17:28:59 ~ 17:31:22)