Porno - irvine welsh

irvine welsh'in Porno isimli kitabını aldım.

bir sorum olacak;

ben Trainspotting filmini çok özel bulsam da, çok sevsem de, ("bir rüyaya ağıt" filminden daha etkileyicidir gözümde) kitabını okumak hiç kısmet olmamıştı. filmi de izlediğim için artık gerek görmüyordum işte.

şimdi o kitabı okumadığım için, bu kitabı okumaya başlamamda bir sakınca var mıdır? ille de kasıp alıp okumamı önerenler var mıdır? ona göre buna başlamayı geciktireceğim çünkü...

al oku bişi olmaz. ben trainspotting i de okudum ama okumasan da anlarsın. filmle kitap arasında dağlar kadar fark yok yani. ama toplu taşıma araçlarında okurken dikkat et elinde porno yazan pembe bi kitap okuduğunu görenler birbirini dürtüp sana bakıp gülüşüyolar=)

  • rentts1  (18.03.09 18:36:13)
bu iki kitabı da okumadım ama, filmi izledikten sonra da gerek kalmadı diye düşünmemek lazım bence. kitapta da filmde bahsedilmeyen şeyler vardır. hadi olmasa bile farklı bir dille anlatılmıştır. okunur yani. ben mesela otomatik portakal'ı izledikten sonra kitabını okumuştum. gayet de okuduğum kitaptan zevk aldım.okurken filmden sahneler geliyor gözünün önüne filan. aciliyeti yoksa -bu iki kitap arasındaki ilişikiyi de bilmiyorum ama- oku yani trainspotting'i de.

  • tepedeki psychedelic adam  (18.03.09 18:40:58)
trainspotting'i okumuş olman şart değil. trainspotting'deki karakterler hakkında genel bir fikir sahibi olman yeterli porno'yu anlayabilmen için, ki filmi izlemişsin zaten de.
porno trainspotting'den daha başarılı bir roman bence, ben çok sevmiştim.

  • kimi raikkonen  (18.03.09 19:08:46)