BİM'den alınan telefonun klonlu çıkması...

Geçen sene BİM'den aldığım telefona mesaj geldi,

"xxxxxxxxx IMEI nolu cihaz klonlu listesinde olduğu için 18.08.2013 tarihinde kapatılacaktır"

telefon çok ucuz olduğu için uğraşmak istemiyorum ama işin içinde BİM olduğu biraz gıcık oluyorum, ne yapabilirim BİM'den paramı almak için, gerçi para da önemli değil,

teknik olarak konuya hakim değilim de bunlar bana klonlu telefon satmış oldukları için suçlu sayılmıyorlar mı?

yoksa telefonu bana sattıktan sonra başka birisi mi benim IMEI kodumla telefon klonluyor. yani BİM'in suçu yok mu?

bim'in yapacağı bir şey olduğunu sanmıyorum. onlar üretmiyolar sonuçta, alıp satıyolar.
eğer telefonu kullanmak istiyorsan faturasıyla beraber telefonun servisi varsa servisine yoksa bir turkcell iletişim merkezine gidip durumu anlat.

  • etna  (11.08.13 09:56:24)
Suçlular elbette, ama böyle bir konuda yapıcı olurlar, zorluk çıkartmazlar. Telefonun faturasıyla beraber git götür bakalım ne diyecekler.

  • kanepeee  (11.08.13 09:58:27)
muhtemelen 2. seçenek doğru oluyor, bu durumda polise veya btk'ya gitmeniz doğru olacaktır.
bim'e de gitseniz bunu söyleyeceklerdir muhtemelen.

  • kutukcu  (11.08.13 10:51:11)
Cihazla ilgili yapılabilecek tek şey imei'yi senin telefon numaran ile eşleştirmek. Bunu polis mi yapıyor, distribitör mü bilmiyorum. Telefon ömür boyu aynı numara ile çalışacak, başka hat kabul etmeyecek.

  • hububrad  (11.08.13 11:14:46)