Akademisyenlerden makale arama stratejisi yardımı

Merabayın,

Şimdi ilgilendiğim konu ve keywordleri biliyorum.
Bana bu konu ve keywordlerde otoriter konumda olan akademisyenler lazım.
Doç olur prof olur.
İstediğim ülkeden olması şart ama bu hocaların.
Yani Almanya'dan.

Bu adamlara, ve daha doğrusu onların makalelerine nasıl ulaşabilirim yukarıdaki kriterlere göre?

Mutlu hafta sonları

direkt hocanın adının yanına pdf yaz.

denedim yüzde yüz çalışıyor.

o hocanın olmasa bile çok güzel makaleler çıkıyor.

diye yazmıştım ki hocaların adlarını soruyormuşsun zati.

valla sana zahmet 1-2 makale karıştıracaksın, bibiyografya bölümünü hatmedeceksin. bu kadar basit.
  • mea maxima culpa  (11.08.13 00:17:14)
Daha yeni yetme meraklı bir araştırmacıyım bir bibliyografya bile yok yani elimde.
Sadece keywords ve subject kısmı var..

  • ayn-i cemin bülbülü  (11.08.13 00:20:21 ~ 00:21:14)
wikipedia dan biraz okuyarak başla. bunun yöntemi budur. ordan bir iki akademisyen ismi, bir link bulacaksın ordan gideceksin.

o kadar basit değil bu işler.

eskiden google yokken bir kütüphanede ansiklopedi karıştırır, kart katalogları okurduk. her gibi günler.

google books var, her bişi var.
  • mea maxima culpa  (11.08.13 00:23:56)
Sageden jstordan falan makaleler bulsan
. Filtreleme seçenekleri var yazar ismi vs de girebilirsin. Sonra kaynakcalarina baksan cok mu zahmetli olur acaba

  • odetojoy  (11.08.13 01:25:06)