Bu ne şimdi?

www.bmw.com.tr

(bkz: şakaysa hiç komik değil, ciddiyse çok komik)

beğeneniniz var mı?

edit: fosil yakıt kullanmayan, çevreci bir araç olmasından yana çok memnunum. sadece tasarımını zayıf buldum, soru o yöndedir. bmw'ye yakışmadı diye yaklaşmıyorum, markadan bağımsızdır.

çok kötü olmuş.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (10.08.13 16:07:33)
gayet hoş. Bmw'nin yaptığı bütün seriler 1 3 5 6 7 farketmez hepsi gayet başarılı fakat şu afedersin amele gibi i ve 1 serisini dışlayıp 3 , 5 ve diğer serisi fanboylarından kurtulsak ne güzel olacak. Yenilikci olmak lazım

  • false pretension  (10.08.13 16:08:36 ~ 16:09:36)
bmw fanboy olmuş birinden güzide tavsiyeler. yenilikçi olunur, konsept araçlara bakıyoruz, gelecek arabası diye yaptıklarına bakıyor, beğeniyoruz. tamam da bu araç yarın bir gün yolda olacak bir araba.

bmw ne yapsa yerim demek yenilikçilik değil.
  • bir ileti paylastim  (10.08.13 16:12:14)
ben beğendim gayet. çıksa ve enerji dolum istasyonları az bi yaygınlaşsa alırım hani o kadar.

  • hjarteblod  (10.08.13 16:13:27)
Tasarımcısın sanırım?! bmw ne yapsa yerim demek yenilikcilik değildir doğrudur fanboy değilim fakat aracın nasıl olmasını bekliyordun? Elektrikli olduğu için kücük motor hacmine ancak böyle bir kasa yakışabilir.

  • false pretension  (10.08.13 16:14:36 ~ 16:14:55)
sanıyorum ki özellikleri ile fark yaratacak hybrid bir araba, zaten şehir içi mobilitede çığır açacak diyor.

tipi çok kötü değil, fakat sanıyorum bmw tasarımcıları bu aracın bu renklerle dikkat çekmesini istiyor.

ha şimdi bu araç 10 liraya 100 km yaparsa kimsede tipine bakmaz, doblolarla dolu bir dünyada bence modeli güzel. hele hele satışa sunulacak normal renklerde olunca, sırıtmayacaktır.
  • killerbee  (10.08.13 16:18:19)
benim aşırı hoşuma gitti tipi nedense. bilimkurgu filminden fırlamış gibi duruyor. gayet şık bence.

  • ritu vs asas  (10.08.13 16:19:38)
bu arabayi fabrikada incelemistim ben, o zaman daha bi prototip modundaydi, sonradan su gercek modelini cikardilar, ki o zaman fabrika testlerine yeni yeni geciyordu,

ilk test araclarindan biri,

www.google.at

testin gecen ve onaylanip sizmis kisimlari
www.google.at

bunlar bitince yavas yavas o sansürlenen stickerli kisimlar aciliyor.

ilk test araci cok daha basarisizdi. arkasi degisti sonradan.

ben sahsen i3 ün stratejisini begendim ama stil olarak basarisiz, i8 cok basarili olucak gibi geliyo bana.

cliomsu olmus i3.
  • serabetan  (10.08.13 16:22:51)
tasarımcı değilim. mesela mercedes'in eski a serisini de hiç beğenmezdim. sadece estetik üzerinden gidiyorum. ve estetik de öznel bir alan.

yenilikçi kişiliğe, ancak böyle bir şey yakışırdı da yakışmadı bence, daha yeni neler çıkacak..

ayrıca elektrikli araçlar keşke yaygınlaşsa, onla ilgili bir sorun yok.

ben sadece dış tasarımını zayıf buldum. önü ticari araç gibi olmuş, fiat fiorino'ya benziyor hatta. bagaj kapağının cam olması çok estetik olmuş bence. arka koltuk hizası olmamış, aracın içi de güzel ama bence biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. çok tutacak bir tasarım değil.
  • bir ileti paylastim  (10.08.13 16:23:06)
4 serisini bekliyoruz almak için gençler bunlara kafa yormayın. değişik olmuş bunu da alan çıkar muhakkak

  • monkey  (10.08.13 16:48:11)
4 serisi de vergi kurbani oldu. Yoksa nerdeyse bir cla satışı olurdu.

  • bir ileti paylastim  (10.08.13 17:19:26)
4 serisi 200000 220000 tl arası olacak. Fiyat alanlar olmuş.

Bence bu sene 1.6 motorlu 5 serisi çok satcak gibi.
  • false pretension  (10.08.13 18:06:24)
www.bmw.com.tr

Fiyati aciklanmis. 1.6 motor e ve 5 satacak bence de çokça.
  • bir ileti paylastim  (10.08.13 18:13:50)
Bir bmw aşığı olarak olmamış diyorum. Tabiki çevreci araçlar daha minimal daha değişik yapılarda olucak ama bmw'nin yıllardır bozmadığı agresif çizgileri vardır tüm modellerde. Bu o çizgilere hiç uymuyor daha çok sevimli, alçak gönüllü bir tasarım bu :) . Bence compact kasalarda bir revizyona gidip onlar üzerinde çevreci araç tasarımlarını uygulamaları daha iyi olabilirdi.

  • blacKk  (11.08.13 05:07:32)