'ritim duygusu' nasıl anlaşılır bi söyleyiverseniz?

selam duyuru sakinleri, mutlu bayramlar.

bazı insanlar için hep 'ritim duygusu çok gelişmiş' dendiğini duydum da, bu ritim duygusunun gelişmişliği nasıl anlaşılıyor çok merak ettim, mesela bi ritmi duyduğu anda tak diye 'bu 7-8'lik' falan mi diyo nasıl oluyo :D ritim duygusunun gelişmişliği nasıl anlaşılır, neye işaret eder tam olarak? teşekkürler. ^^

dansçıysa mesela duyduğuna tak diye dans eder bu insanlar.

  • rebellion  (08.08.13 14:16:38)
genelde bi şarkıya eliyle, kalemle masaya vurarak ritm tutabilen ve aykırı duyulmadan yapan müzisyen olmayan insanlar için denilir. yani güdüsel olarak yapabiliyo olur o işi, eline bi ritm aleti versen yadırgamaz ufak ufak çalar. dediğin 7-8 lik 5-8 lik 12-8lik falan öğrenebilen şeyler. müzisyen anlamında ritm duygusunun gelişmiş olması; metronomun sabit olması yani hızlanıp yavaşlamanın olmaması, ataklardan, senkoplardan sonra hızın değişmemesi vs. sıralanabilir.

  • ilkot  (08.08.13 14:51:22)