Yurtdışında 20$'a satılan kontratlı telefonları alıp burada kullanmak ?

Mümkünatı varmı?
Yoksa kontratlı telefon alırken ikamet belgesi şu bu belgesi istiyor mu?

iki sorunun olacak birisi simlock yani sadece o hattı aldığın operatörün simkartı ile çalışma ki kırdırılabiliyor bazı telefonların ki.

ikincisi imei kaydı. vergi dairesine 110 tl yatırıp telefoncuda pasaportuna kaydettirerek (iki yılda bir telefon sadece)halledebilirsin.
  • armatür  (08.08.13 00:23:24)
ben türkiye'de bile şu anda kontratlı telefon alamıyorum kendi adıma gelen herhangi bir fatura yok diye.

  • king lizard  (08.08.13 00:25:40)
türkiyeyi salla zaten bürokrasiden kıçımızı alamıyoruz.

@armatür, mümkünatı var mı yani o şu bu belgesi istiyor mu?
yoksa türkiyedeki gibi mi?
  • ayn-i cemin bülbülü  (08.08.13 00:27:50)
çok özür dilerim yanlış mı anladım. sen yurtdışından tel alıp tr de kullanmak mı istiyorsun.

  • armatür  (08.08.13 00:32:21)
evet

  • ayn-i cemin bülbülü  (08.08.13 00:35:18)
tabi ki o kontratı yaparken, telefonu alıp gitmeyeceğinden, kontrat süresi boyunca hattı kullanıp aylık kaç dolarsa aidatlarını ödeyeceğini garantilemek istiyorlar. telefonun parasını o aidatlardan (faturalardan) çıkaracak adamlar.

o ülkede yaşayan bir arkadaşın adına alıp, simlock'u kırdırıp burada kullanabilirsin. ama arkadaşın o faturaları bir yıl, iki yıl her neyse, paşa paşa öder
  • nop  (08.08.13 00:40:11)
işte yukarda anlattığım gibi. teli unlock edip burada bir pasaporta kaydettireceksin.

  • armatür  (08.08.13 01:45:23)
kontrantli telefon alman icin o ulkede en az 6 ay gecerli oturma iznin olmasi lazim.

  • lamartin  (08.08.13 12:41:41)