slr makine alırken (filmli) nelere dikkat edilmeli

pozometre falan çalışıyor mu nasıl kontrol edilir?
nelere dikkat edilmelidir.

bir de kılıf+zenit 12xp+helios lens(klasiği olan)+flaş = 100 tl bana uygun gibi geldi sizce?

pozometreyi başka bir makineyle karşılaştırabilirsin. Aynı yere doğrult ikisi de yakın değerler vermeli, çok fark olmadıkça sorun yok.

Perde çok önemli. Kapağı açıp her hızda birer kez denenmeli, takılma falan görülüyorsa sıkıntı. Sıkıntı varsa(açıklık, deforme falan) özellikle kolu kurarken belli olur zaten.

Zenit al ama son kullanıcısı olabilirsin. flaşı alma hiç bi işine yaramaz. Yani ben olsam kullanmam. Ya da al. Fiyatı da bilemedim ama 75e falan indirirsen güzel olur. Kılıfını almasan da olur dökme demirden makina o :P
  • inugard  (07.08.13 22:30:32)
perde olayını biliyorum direkt onu kontrol edicem zaten.
flaş neyse de kılıf gerekli ama ya. elinde taşıyamıyorsun. makineye zarar gelmesinden değil yani taşıyabilmek için.

bu arada hayyam'a bakayım diyorum da cuma veya cumartesi açık olur mu orası?

bir de zenit 12 xp veya zenit 122 + helios lens + kılıf + 10 adet film alıcam. piyasası nedir bunların sirkeci'de. gidince bana pahalı fiyat söylecekler eminim o yüzden hazırlık gideyim.
  • bilgedenfsaa  (08.08.13 00:38:30 ~ 00:41:37)
kılıf şart değil direk makine üstünde askı takılacak yerler olması lazım. istanbuldaki fiyatları bilemiycem.

bir de kutay kösemin videolarını izle derim. ekipmanlarla ilgili de birşeyler anlatmıştı.
  • inugard  (08.08.13 01:11:36)