kedi hareketleri

eski duyurumda olan kör kediyle münasabeti arttırdık, artık oyun oynuyoruz, koşuyoruz maymunluklar yapıyoruz ve yılışıyoruz

daha önceden köpeklerim oldu, kedileri oldum olası sevmemişimdir, tahmin edilemez oldukları için. sevmeye kalkarsın grr diye tırnak geçirirler tepene tırmanırlar, tırmanırken tırnağı bacağına geçirirler falan. bu sebepten kedi hareketleri huylarını falan bilmiyorum

bizimki kucağımdayken ön patileriyle yastık kabartır gibi hareket yapıyo sürekli. önce yavaş yavaş sonra hem hızı hem tırnak batırma derinliği artıyo. bunu niye yapar bi kedi? kendine yer açıyo falan desek, bu kedi salak mı benden yer açılmıyacağını bilmiyo mu? bi de sırf kucaktayken yapıyo. annesinden bazı şeyleri öğrenemediği için böyle hareketler yapıyo olabilir mi?

tırnaklarını törpülemesiyle alakası yok o hareketin. yatacağı yeri yumuşatmak gibi bişey o yaptığı. mutlu olduğu için yapıyor. iyi bişey yani.

  • fuzuli  (07.08.13 15:38:24)
mutlu olduğu için yapıyor o hareketi.

kaç aylık? tırnaklarını içeri çekmeyi öğrenmiş mi?
  • mea maxima culpa  (07.08.13 16:39:50)
hayırsız+1

  • physcos physcos  (07.08.13 16:55:24)
Bildigim kadariyla dostluk emaresi oluyor o hareketleri

  • lotesse  (07.08.13 17:08:34)
Valla kac aylik bilmiyorum da 1 aydir biz bahcede ondan once de 1 ay komsu bakmis. Max 2.5 aylik

Annemleri ikna cabalarindayim smdi istanbul'a goturmek icin. Evde bakamayiz ama orada sahiplendirmem daha kolay olur :)
  • la noix  (07.08.13 18:13:11)
hayırsız +1

bir de bu davranış küçükken annesinden çok süt içememiş kedilerde daha çok görülüyor. bir nevi sütten erken kesilme travması yüzünden.

sokaktan sahiplendiğim kedim 4 yaşında ve hala yapıyor bunu çünkü annesi yoktu. onun yavrusu ise yapmıyor çünkü gerektiği kadar süt emdi annesinden.
  • inawen  (07.08.13 19:34:22)
oyyyyy kıyamam ben ona yaa :) bu şebek 54 yaşındaki babamı bile değiştirdi valla, hayatında kedi ellememiş adamın tepesinden ayrılmıyor şimdi

gidip biraz daha seviyim o zaman :)
  • la noix  (07.08.13 19:59:36)