iphone çevir sesi gelmiyor

merhaba,

bir ayarla mı oynadım bilmiyorum ama çevir sesi gelmiyor telefondan. arıyorum mesela bir kişiyi çevir sesi gelmesi gereken yerde sessizlik, sonra birden telefonu açıyor karşı taraf. çatır çatır konuşuyoruz ve seste bir problem yok. teknik mi donanımsal mı acaba?

teşekkürler cevaplar için şimdiden.

edit: çevir sesi derken biiip - es - biiip ten bahsediyorum dipnot olarak. bende sürekli bir "es" sözkonusu.

Başka sim kart ile denedin mi bana hatla alakalı bir sorunmuş gibi geldi.

  • onexey  (06.08.13 21:02:35)
bazen bende de oluyordu oyle. iphone cevir sesi verene kadar telefon baglaniyordu. iphonela alakalidir diye dusunuyorum

  • gec  (06.08.13 21:02:35)
@onexey başka telefonda sim kartımı denedim bip sesi geliyor

@gec sanırım iphone'da sorun. nasıl üstesinden geldin acaba problemin?
  • dunden kalmis yemek  (06.08.13 21:29:37)
anlamadım ama sim kartını iphonedan çıkartıp samsung telefona takmıştım demin. tekrar iphonea taktığımda yine eskisi gibi biplemeye başladı. sorun çözüldü ama umarım temelli çözülmüştür.

  • dunden kalmis yemek  (06.08.13 21:34:27)
o çevir sesi değil, çalma sesi.

iphone'un bilinen öyle bir problemi var. ben de yaşıyorum.
"no ringback iphone" diye ararsan görebilirsin.

tabi bunun dışında şebekeden de kaynaklanabilen bir problem.
  • mobilemob  (06.08.13 22:06:41)
hayir duzelmedi

  • gec  (06.08.13 23:38:01)
bende de oldu, telefonu kapadım, açtım düzeldi

  • handeyener  (07.08.13 01:44:15)