ağustos sıcağında likya yolu

selamlar baton sevdalıları. biz 22 yaşında, normal kiloda, spor alışkanlığı olmayan, ama ev taşımalarında bana mısın demeyen iki adam likya yolu'na çıkacağız, tüm parkur değil. 4-5 günlük bir planımız var. gençlik ve delilik kondisyonuyla gideceğiz. herkes eylül sonu gibi gidilmesini tavsiye etmiş. ya da ilkbahar ile birlikte, ama bizim boşluğumuz 15 ağustos-22 ağustos arası ve yapmak istiyoruz. biraz "yaparsınız" gazına ihtiyacımız var, biraz da tavsiyelere. ya da "gitmeyin olm manyak mısınız" gibi ciddi, sert vazgeçirme cümlelerine. ne yapalım?

götünüzden ter damlar ama gidin..
gidin gidin..

  • jamswety  (06.08.13 15:45:57)
"gitmeyin olm manyak mısınız?" demem ama ben olsam gitmem. zira ben de bu sene planlıyorum 4-5 günlük bir likya turu ve en erken eylülde yaparım sanırım. ağustos güneşinde sıcağında çok yorulursunuz, hava kararsın da yürüyelim deseniz likya yolundan bi bok anlamazsınız ve yoldan sapabilirsiniz.

kısacası, gitmeyin olm manyak mısınız?
  • nesilsiz  (06.08.13 17:16:46)
kafaniza estiyse gidin.
ama,
tabelalarin sizi her zaman dogru yonlendirmeyecegini,
yolun yol degil bir patika (bazi yerlerde patika bile degil)oldugunu,
eger yapili ve uzun boyluysaniz, agac dallari ile ciddi sekilde ugrasacaginizi,
yaniniza almak istediginizden daha fazla su almaniz gerekecegini (hele bir de cabuk terleyen bir yapiniz varsa),
elalem, koylarda deniz sefasi yaparken, onlari uzaktan gorup, ulasamayacaginiz icin sinirlerinizin bozulacagini,

bilerek, gitmenizde yarar var.
yolunuz acik olsun.
  • for the record  (06.08.13 17:23:27)