Tamir edeyim derken ekranın ışığı gitti

Eski bir laptopun ekran menteşeleri kırılmıştı. Menteşeleri değiştirdim. Ekranın kablolarını söktüm geri taktım. Şu anda bilgisayar normal açılıyor fakat ekran çok çok karanlık, gece bile zor okunuyor. Nedir teşhisiniz? Devreler falan mı yanmış, ufak bir kablo mu kopmuş? Onarılabilir bir şey mi?

tahmini servis faturası 150 lira. nedenini ben de bilmiyorum daha önce başıma gelmişti ama.

  • westblack  (06.08.13 03:07:22)
tekrar açıp bir kontrol etsen... youtube a laptop modelinin adını yazıp içini açıp bakma videolarını seyredip doğru yaptığından emin olsan...

  • inanmazsan inanma  (06.08.13 03:21:32)
büyük ihtimal kabloyu tam takamamışsınız. tekrar açıp sağlamlığını kontrol edin.

  • zombie0  (06.08.13 03:25:51)
ekranın arka tarafında geniş bir bağlantı yeri var, plastik üzerine metal iletkenler bulunan incecik bir şey. o tam oturmamıştır.

  • alletroop  (06.08.13 03:35:05)
ekranın ledleri patlamıştır. %90 ihtimal. genelde bu tarz hatalarla gelen müşterilerin çoğunluğunda bu arızayı tespit ediyoruz.

bedeli de yeni bir ekran. 150-200 arası. marka ve modele göre değişir.

en iyi senaryo ise, ekrana giden flex kablosunun arıza yapmış olma ihtimali.

onun bedeli de 40-60 tl arası.
  • 1tam1ayran  (06.08.13 11:21:00)